Darmowy transport w Ożarowie

Data publikacji: 28.12.2020 13:46
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Urząd Miasta Ożarów

Urząd Miasta Ożarów
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W gminie Ożarów od nowego roku będzie realizowany specjalny program dla seniorów. Gmina zapewni bezpłatny transport dla osób niepełnosprawnych i starszych. Z pomocy będzie można korzystać od marca.

Jak informuje zastępca burmistrza Ożarowa Paweł Rędziak w gminie w bardzo szybkim tempie przybywa osób starszych, które mieszkają samotnie i mają problem z dotarciem do do różnych instytucji np. do placówek służby zdrowia, urzędu czy domu kultury.

Gmina kupi 8-osobowy pojazd, dostosowany do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zatrudniony będzie kierowca oraz dyspozytor. Nad całością pieczę będzie sprawować Ośrodek Pomocy Społecznej w Ożarowie. Osoby potrzebujące transportu będą mogły zadzwonić pod wskazany numer i poprosić o dowóz. Samochód będzie kursował od poniedziałku do soboty w godzinach od 7.00 do 19.00.

Projekt został dofinansowany przez PFRON kwotą 380 tys. zł. Jak dodaje Paweł Rędziak, gmina będzie chciała utrzymać tę usługę jak najdłużej, nawet gdy zakończony zostanie projekt.

Reklama