Darmowym autobusem na Święty Krzyż. Mieszkańcy zachwyceni

Data publikacji: 29.08.2020 07:45 / Data aktualizacji: 29.08.2020 11:00
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
29.08.2020 Kielce. Darmowy autobus na Święty Krzyż

29.08.2020 Kielce. Darmowy autobus na Święty Krzyż
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Z kolejnych kursów bezpłatnego autobusu z Kielc na Święty Krzyż będzie można skorzystać w ten weekend. Jak informowaliśmy, połączenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem turystów oraz mieszkańców.

Po godzinie 10.00 tylko na przystanku przy dworcu PKP w Kielcach do autobusu wsiadło ok. 30 osób.

Kursy odbywają się w każdą sobotę i niedzielę, trzy razy dziennie, do końca października. Jak podkreślali turyści, którzy dziś skorzystali z tego połączenia, daje ono możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu. Pani Krystyna przyznała, że kiedyś regularnie odwiedzała Święty Krzyż. Niestety w ostatnich latach nie miała jak dojechać do swojego ulubionego miejsca.

- Kiedyś byłam harcerką, przemierzyłam wzdłuż i wszerz Góry Świętokrzyskie. Teraz, ponieważ mam już lekkie trudności z chodzeniem, muszę się trochę oszczędzać. Dlatego z przyjemnością korzystam z tego połączenia. Jestem bardzo wdzięczna za zorganizowanie takiej przyjemności - mówiła.

29.08.2020 Kielce. Darmowy autobus na Święty KrzyżFot. Karol Żak / Radio Kielce

Pomysł organizacji połączenia chwali także pani Barbara.

- Jest bardzo dużo starszych osób, mających niską emeryturę, dla których to duże ułatwienie. Jesteśmy krajem chrześcijańskim, możliwość wyjazdu do sanktuarium to ważna odskocznia dla wielu seniorów mieszkających w stolicy województwa - mówi.

Autobusy sprzed dworca PKP w Kielcach wyjeżdżają o godzinach: 6.30 i 14.30, a o 10.00 także z przystanku przy parkingu koło Kadzielni od ul. Krakowskiej. Zatrzymują się między innymi w: Cedzynie, Mąchocicach, Ciekotach, Świętej Katarzynie, Bielinach i Hucie Szklanej. Autobusy w drogę powrotną wyruszają o godzinach: 8.40, 12.45 i 18.00.

Aby skorzystać z darmowego połączenia z Kielc na Święty Krzyż, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. System rezerwacji darmowych biletów jest dostępny na stronie swietokrzyskie.travel.

Limit rezerwacji indywidualnych to pięć biletów na jedną osobę. W przypadku przedsiębiorców, biur podróży, hoteli czy właścicieli atrakcji turystycznych istnieje możliwość rezerwacji miejsc dla 20 osób.

Uruchomienie weekendowego połączenia na trasie Kielce - Święty Krzyż jest możliwe dzięki porozumieniu zawartemu przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Kielcach.

29.08.2020 Kielce. Darmowy autobus na Święty KrzyżFot. Karol Żak / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Reklama