Debata prezydencka przed drugą turą wyborów odbędzie się w Końskich?

Data publikacji: 29.06.2020 21:01
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
29.06.2020. Kielce. Kandydaci, którzy zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

29.06.2020. Kielce. Kandydaci, którzy zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

TVN, Onet i Wirtualna Polska planują wspólną debatę wyborczą, Telewizja Polska ma zorganizować spotkanie kandydatów przed drugą turą wyborów prezydenckich w Końskich - informuje portal Wirtualne Media.

Debata TVP ma odbyć się 6 lipca. Prowadzącym będzie Michał Adamczyk, a pytania będzie mogła zadawać publiczność. Swoją wspólną debatę na 2 lipca zapowiedziały TVN, Onet i Wirtualna Polska, przy czym Andrzej Duda nie zamierza w niej uczestniczyć - napisano w Wirtualnych Mediach.

Spotkanie Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim w Końskich, transmitowane przez Telewizję Polską odbędzie się z udziałem publiczności, a na jego miejsce wyznaczono budynek szkoły.

Dlaczego Końskie? Kilka lat temu Grzegorz Schetyna w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy” mówił, że „wybory wygrywa się w Końskich, nie w Wilanowie”. Telewizja zainspirowała się tymi słowami byłego szefa PO i umieściła je w oficjalnym komunikacie o debacie.

W pierwszej turze w gminie Końskie zwyciężył prezydent Andrzej Duda, który uzyskał ponad 54 proc. poparcia. Żaden z kandydatów oficjalnie nie potwierdził jeszcze udziału, natomiast sztabowcy nieoficjalnie mówią, że pewnym jest, iż kandydaci stawią się w Końskich na debacie - donosi portal Wirtualne Media.

Reklama