Debata prezydencka w Końskich. Jak będzie wyglądać?

Data publikacji: 06.07.2020 15:38 / Data aktualizacji: 06.07.2020 17:14
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
3.07.2020. Końskie. Przygotowania do debaty kandydatów na prezydenta

3.07.2020. Końskie. Przygotowania do debaty kandydatów na prezydenta
Fot. Magda Galas-Klusek / Radio Kielce

Podczas dzisiejszej debaty prezydenckiej kandydaci lub tylko prezydent Andrzej Duda, ponieważ Rafał Trzaskowski odmówił udziału w debacie w Końskich, usłyszą 10 pytań, które zadawali mieszkańcy miasta. Zostały one zarejestrowane wcześniej przez TVP. Pytania będą losowane podczas debaty.

Jak informuje Małgorzata Opczowska z TVP Info, pytania od mieszkańców były nagrywane przez 2 dni w Końskich.  

- Pytania będą losowane na bieżąco, czyli w czasie realnym. W pięciu blokach tematycznych mamy po 2 pytania. Jedno pochodzi od internautów, które wysyłali je na adres mailowy: debataprezydencka2020. Drugie będzie pochodzić od osób, które zechciały przyjechać do  Końskich i nagrać swoje pytania - mówi prezenterka.

Dodaje, że pytania pogrupowano w 5 bloków tematycznych. Debatę będzie prowadził i moderował   Michał Adamczyk. Początek o godzinie 21.00 w hali sportowej w Końskich. Transmisja na naszej stronie internetowej.

Andrzej Szejna, poseł Nowej Lewicy, ubolewa, że Rafał Trzaskowski odmówił udziału w dzisiejszej debacie, która ma się odbyć w Końskich. Jak mówi, w demokratycznym państwie kandydat na prezydenta nie powinien uchylać się od żadnej debaty.

- Miałem nadzieję, że debata odbędzie się w moim ukochanym mieście, że Końskie będą sercem i stolicą demokracji. Na miejscu pana Trzaskowskiego mimo wszystkich obaw przybyłbym na taką debatę. Jeśli kiedykolwiek będę kandydował na ten urząd, nie uchylę się przed żadną debatą - mówi Andrzej Szejna.

Dodaje, że prawdopodobnie Rafał Trzaskowski na pytania, które padną podczas debaty, będzie odpowiadał z Leszna.

Reklama