Debata prezydencka w nowatorskim formacie w Końskich. Powstają dwa studia

Data publikacji: 04.07.2020 10:46
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.07.2020 Końskie. Przygotowania hali do debaty prezydenckiej

04.07.2020 Końskie. Przygotowania hali do debaty prezydenckiej
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

W koneckiej Hali Sportowej, gdzie ma się odbyć poniedziałkowa (6 lipca) debata prezydencka powstaną 2 studia. Jedno dla kandydatów, drugie dla publiczności.

Debata w nowatorskim formacie „Town hall”, gdzie publiczność zadaje pytania, musi być prowadzona w dwóch pomieszczeniach. Według rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w studiu, w którym znajdują się kandydaci nie może być publiczności.

Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski dla portalu wirtualne media.pl mówi, że w Końskich powstaną dwa odrębne studia w jednej hali. W jednym zgromadzą się widzowie, a w drugim kandydaci i dziennikarz prowadzący. Pytania będą zadawane za pośrednictwem telełącz.

Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich ujawnia, że początkowo publiczność miała być złożona wyłącznie z mieszkańców Końskich.

- Miały to być tylko osoby na stałe zameldowane w gminie Końskie lub w powiecie koneckim. Obecnie po negocjacjach między sztabami wiemy, że do udziału dopuszczone zostaną osoby z innych regionów Polski - mówi burmistrz.

Każdy ze sztabów będzie mógł dopuścić do udziału w debacie swoją publiczność. Jednak, jak mówi Krzysztof Obratański, maksymalnie w hali pojawi się 50 widzów.

Podobne wiadomości
Reklama