Deszcz niestraszny pielgrzymom

Data publikacji: 18.09.2021 11:22
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.09.2021 Kielce. Pielgrzymka rowerowa na Święty Krzyż. Wyjazd z Placu Jana Pawła II

18.09.2021 Kielce. Pielgrzymka rowerowa na Święty Krzyż. Wyjazd z Placu Jana Pawła II
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kilkadziesiąt osób wyruszyło na IX rowerową Pielgrzymkę z Kielc na Święty Krzyż, z udziałem biskupa Mariana Florczyka. Pątnicy wyjechali sprzed kieleckiej katedry po godzinie 9.00, natomiast do sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego mają dotrzeć około 14.30.

Jednym z uczestników pielgrzymki jest Adam Porębski. Tuż przed wyjazdem z Kielc zapewniał, że trudne warunki pogodowe nie są dla niego dużą przeszkodą. 

- Mały deszcz, który nam towarzyszy chce nas chyba tylko troszeczkę postraszyć, jednak w tego typu pielgrzymowaniu najważniejsza jest wytrwałość. Jadę na Święty Krzyż pomodlić się między innymi o zdrowie dla mojej córki i wnuczki - dodał. 

Inna z uczestniczek, Magdalena Stachura z Kielc także podkreślała, że warunki pogodowe nie są utrudnieniem. Dodała, że ten sposób pielgrzymowania jest wyjątkowy. 

- Tutaj nie ma tak wiele miejsca na pogaduszki, jak w przypadku pieszej pielgrzymki, kiedy idziemy ramię w ramię z towarzyszami. Pielgrzymka rowerowa daje więcej miejsca na osobiste refleksje, przemyślenia i modlitwy - dodaje. 

Cykliści mają do przejechania wymagającą, około 35-kilometrową trasę. Postoje zaplanowano w parafiach w Bęczkowie i Krajnie. Po dotarciu na Święty Krzyż, pątnicy wezmą udział we mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Mariana Florczyka. 

IX Pielgrzymkę Rowerową na Święty Krzyż organizują Referat Kultury Fizycznej i Sportu Kurii Diecezjalnej oraz Caritas Diecezji Kieleckiej. 

Reklama