Diecezja sandomierska przygotowuje się do przyjęcia symboli Światowych Dni Młodzieży

Data publikacji: 21.07.2021 10:57
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Oryginał obrazu Matki Bożej „Salus Populi Romani”

Oryginał obrazu Matki Bożej „Salus Populi Romani”
Fot. niedziela.pl

Diecezja sandomierska jako jedna z kilkunastu w Polsce będzie miała okazję przyjąć symbole Światowych Dni Młodzieży, które dotrą do naszego kraju 21 sierpnia. Jest to krzyż oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani (Opiekunki Ludu Rzymskiego).

Symbole podróżują po całym świecie. Do Sandomierza dotrą 25 sierpnia i zostaną do poranka dnia następnego.

- Z jednej strony one przypominają nam o Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, a z drugiej, ich obecność to ożywianie wiary chrześcijańskiej, bo krzyż jest znakiem miłości i ufności w stosunku do Pana Boga, a Maryja jest naszą Matką. Mam nadzieję, że oprócz młodych na tym wydarzeniu nie zabraknie również starszych osób - powiedział biskup diecezji sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz.

Dodał, że przywilej goszczenia tych znaków u siebie ma 17 diecezji na 45 wszystkich, które są w naszym kraju.

Symbole Światowych Dni Młodzieży dotrą do Sandomierza 25 sierpnia, około godziny 19.00. Od godziny 16.00 w ogrodach Wyższego Seminarium Duchownego odbywać się będzie spotkanie młodzieży, zaplanowano koncert, a młodzi ludzie wygłaszać będą świadectwa wiary. Następnie symbole zostaną uroczyście powitane, a zebrani przejdą w procesji z seminarium do katedry, gdzie odbędzie się msza święta, a po niej nocne czuwanie. Rano, około godziny 5.00 znaki wyjadą do Częstochowy na Jasną Górę.

Symbole Światowych Dni Młodzieży będą także w diecezji kieleckiej i radomskiej, w tym w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. W Kielcach zaplanowano nocne czuwanie przy symbolach ŚDM.

Najbliższe Światowe Dni Młodzieży odbędą się w 2023 roku w Lizbonie, stolicy Portugalii.

adv adv
Wiadomości
Reklama