Do 2025 roku cztery odcinki krajowej nr 79 zmienią swoje oblicze

Data publikacji: 14.08.2020 10:59
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Jedenaście firm jest zainteresowanych wykonaniem projektu na modernizację drogi krajowej 79 na odcinku z Ożarowa do Sobótki o długości 12 kilometrów. Jak informowaliśmy, inwestycja zostanie wykonana w ramach programów Ministerstwa Infrastruktury.

Jak informuje Małgorzata Pawelec-Buras z kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, trasa zostanie przebudowana, by dostosować ją do większych obciążeń. Powstaną także zatoki autobusowe oraz chodniki.

Jak dodaje rzecznik - to kolejny przetarg związany z przebudową trasy nr 79, która w naszym województwie rozpoczyna się w Opatowcu, biegnie wzdłuż Wisły do Sandomierza, a potem skręca przez Ożarów do Zwolenia.

Drogowcy planują przebudować w sumie 54 kilometry tej trasy od miejscowości Skrzypaczowice, przez Osiek, Połaniec aż do Słupi.

Oferty związane z remontem fragmentu z Ożarowa do Sobótki opiewają na sumy od 1,7 mln zł do 3,4 mln zł. Komisja przetargowa przystąpiła do analizy złożonych ofert. Wykonawca będzie miał blisko trzy lata na wykonanie pełnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich pozwoleń i decyzji.

Reklama