Do Końskich będzie można dojechać autobusem z kolejnych miejscowości

Data publikacji: 23.07.2021 17:31
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.01.2021 Końskie. Autobusy miejskie

20.01.2021 Końskie. Autobusy miejskie
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Od września w powiecie koneckim uruchomiona zostanie komunikacja publiczna. Przewidziano stworzenie trzech linii z Końskich do: Gowarczowa, Radoszyc i Fałkowa.

Jak informowaliśmy, w czasie pandemii kursy komercyjne zostały na niektórych liniach zawieszone, przez co mieszkańcy ościennych gmin mieli problem z dotarciem do np. szpitala czy urzędów w Końskich.

Wicestarosta Wiesław Skowron informuje, że pierwsze uruchomione przez samorząd kursy dojeżdżać będą do najbardziej oddalonych od centrum powiatu miejscowości.

- Pierwsza trasa prowadzi z Końskich do miejscowości: Filipy, Radoszyce, z wjazdem do Mościsk Małych i Dużych. Na tej trasie odbywać się będą 4 kursy. Druga trasa to: Fałków, Ruda Maleniecka, Końskie. Ta trasa obejmować będzie również Lipę - dodaje.

Z kolei trzecią linią będzie połączenie Końskich z Gowarczowem. Na każdej trasie będą odbywać się cztery kursy.

Wiesław Skowron informuje, że wszystkie trasy otrzymały dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, a umowa ze Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim już została podpisana.

- Umowa obowiązuje od września do końca roku. Rozważamy też uruchomienie kolejnych tras, jeżeli będą takie potrzeby mieszkańców - zapowiada wicestarosta.

Koszt biletu z Końskich do najbardziej oddalonych miejscowości na trasie będzie kosztował około 10 zł. Komunikacja zostanie uruchomiona 1 września. Powiat nie będzie kupował swoich autobusów. Drogą konkursu wyłoni przewoźnika, który będzie dysponował własnym taborem.

adv adv
Wiadomości
Reklama