Do Opatowa wraca szkoła rodzenia

Data publikacji: 16.02.2021 11:47
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Zdrowie
Szpital św. Leona w Opatowie

Szpital św. Leona w Opatowie
Fot. Piotr Kwaśniewski /

Ginekologia w Szpitalu św. Leona w Opatowie wraca do prowadzenia szkoły rodzenia, która istniała tam wiele lat temu, ale została zlikwidowana. Po przejęciu szpitala z rąk prywatnych oddział ginekologiczny radzi sobie coraz lepiej. Coraz więcej matek decyduje się na poród w tym miejscu.

Jak podkreśla prezes szpitala Monika Gębska, pomysł reaktywacji szkoły wyszedł od pracowników oddziału i będzie realizowany. Zajęcia będą prowadzone w małych grupach. Najpierw musi się zgłosić mama, która zadeklaruje uczestnictwo. Gotowe są już materiały edukacyjne. Jeśli będzie potrzeba utworzonych zostanie kilka grup, także ze względu na bezpieczeństwo sanitarne. Szpital rozpoczął zapisy.

- Jesteśmy w okresie pandemii i ten czas nie sprzyja tego typu inicjatywą, ale myślę, że z głową to zrealizujemy. Zobaczymy jakie będzie zainteresowanie, wtedy będziemy dostosowywać się do potrzeb - mówi Monika Gębska.

Na początku szpital nie będzie pobierał opłaty za uczestnictwo w zajęciach.

Jak dodaje prezes lecznicy, opatowska placówka nie zawiesiła porodów rodzinnych. W czasie pandemii jest jedyną, która oferuje taką możliwość przyszłym rodzicom.

W 2020 odebrano 186 porodów, a jeszcze w 2018 roku urodziło się jedynie 86 maluchów.

Zapisy do szkoły rodzenia odbywają się pod numerem telefonu: 15 86 70 416.

Reklama