Dobra wiadomość dla młodych rodziców z gminy Małogoszcz

Data publikacji: 07.06.2020 12:52
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wizualizacja przebudowy Przedszkola Publicznego w Małogoszczu

Wizualizacja przebudowy Przedszkola Publicznego w Małogoszczu
Fot. mat. prasowe

Gmina Małogoszcz planuje rozbudowę Przedszkola Publicznego oraz utworzenie w części budynku żłobka. Gotowy jest już projekt inwestycji.

Jak informuje Mariusz Piotrowski, burmistrz Małogoszcza, placówka powiększy się o 50 miejsc. Dodatkowo utworzony zostanie żłobek dla 44 dzieci. Burmistrz dodaje, że rozbudowa placówki jest konieczna, ponieważ dzieci nie mieszczą się w jednym budynku, dlatego zajęcia odbywają się również w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu. Ponadto inwestycja pozwoliłaby na zapewnienie miejsc w przedszkolu wszystkim dzieciom, co obecnie nie jest możliwe. Chętnych jest zwykle około 190 osób.

Jak zaznacza Mariusz Piotrowski, wśród rodziców najmłodszych dzieci z Małogoszcza i okolic jest duże zainteresowanie żłobkiem. Obecnie mogą korzystać tylko ze żłobka prywatnego.

Na rozbudowę przedszkola gmina Małogoszcz będzie się starać o dofinansowanie z programu rządowego „Maluch Plus” oraz dotację unijną z Regionalnego Programu Operacyjnego. Szacunkowy koszt inwestycji wraz z wyposażeniem to około 7 mln zł.

Obecnie w Przedszkolu Publicznym w Małogoszczu opieką objętych jest 166 dzieci.

Reklama