Dobre wyniki na Dniu Miotacza

Data publikacji: 09.05.2021 17:02
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
09.05.2021 Kielce. Dzień Miotacza. Wojciech Nowicki - młociarz, zawodnik Podlasia Białystok (z najlepszym wynikiem w Europie)

09.05.2021 Kielce. Dzień Miotacza. Wojciech Nowicki - młociarz, zawodnik Podlasia Białystok (z najlepszym wynikiem w Europie)
Fot. Maciej Makuła / Radio Kielce

Dwa rezultaty lepsze od minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio padły podczas rozegranych na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza w Kielcach zawodów zwanych Dniem Miotacza i jednocześnie 12. Memoriałem Zdzisława Furmanka.

W rzucie młotem Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok rzucił 77,80 m, przekraczając minimum o 30 cm. W tej samej konkurencji Joanna Fiodorow posłała młot na odległość 72,52 m i o 2 cm przekroczyła granicę pozwalająca wyjechać do stolicy Japonii. Drugie miejsce w tym konkursie zajęła Katarzyna Furmanek z KKL, która rzuciła 71,27 m , co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Na uwagę zasługuje również występ Michała Haratyka, który posłał kulę na odległość 20,91 m.

09.05.2021 Kielce. Dzień Miotacza. Na zdjęciu Katarzyna Furmanek - młociarkaFot. Maciej Makuła / Radio Kielce

- Tradycyjnie w Kielcach dobrze rozpoczęłam sezon - powiedziała Joanna Fiodorow.

- Lubię go tu zaczynać, bo gdy dobrze rzucam w Kielcach, to cały sezon jest udany. Zadowolona jestem z jednego rzutu, ale dopiero wdrażam się w dalekie rzucanie po operacji kolana i liczę na zdecydowanie dalsze rzuty w tym sezonie - dodała srebrna medalistka mistrzostw świata z Kataru.

Lekkoatleci o ostatnie przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą walczyć podczas mistrzostw Polski, które odbędą się w ostatni weekend czerwca w Poznaniu.

09.05.2021 Kielce. Dzień Miotacza. Karolina Młodawska – KKL KielceFot. Maciej Makuła / Radio Kielce

Podobne wiadomości
Reklama