Dodatkowe środki na własną działalność gospodarczą

Data publikacji: 05.07.2020 08:16
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach

Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach
Fot. Radio Kielce

Osoby bezrobotne, które nie ukończyły 30. roku życia mogą starać się o pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej. To dobre rozwiązanie dla tych mieszkańców powiatu kieleckiego, którzy w czasie epidemii stracili pracę i sytuacja zmusiła ich do podjęcia odważnego kroku i założenia własnej firmy.

Grzegorz Piwko dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach informuje, że chętni powinni złożyć wniosek razem z uproszczonym biznesplanem.

- Wartość dotacji wynosi 22 tys. zł. Często dostajemy pytania dotyczące tej kwoty, ponieważ różne urzędy przedstawiają różne kwoty. Ustawa mówi, że może ono wynosić do sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia - wyjaśnia.

Aby nie oddawać pieniędzy, działalność należy prowadzić przynajmniej przez rok po uzyskaniu dotacji. Nabór wniosków rozpoczyna się w poniedziałek.

Z kolei osoby po 30. roku życia, które także marzą o swojej firmie, a są bezrobotne, mogą ubiegać się o pieniądze od 27 lipca. Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Podobnie jak w poprzednim przypadku, należy złożyć wniosek i uproszczony biznesplan do Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach.

Nabory miały rozpocząć się w marcu, jednak ze względu na epidemię, rozpoczynają się w lipcu. Oba programy będą realizowane dla mieszkańców powiatu kieleckiego do czasu wykorzystania środków przeznaczonych na te cele. Mieszkańcy Kielc będą mogli ubiegać się o pieniądze prawdopodobnie od września.

Podobne wiadomości
Reklama