Dofinansowanie zakupu laptopów dla dzieci rolników - ostatnie dni naboru wniosków

Data publikacji: 28.12.2020 20:34
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.12.2020. Sandomierz. Składanie wniosków na zakup laptopów w biurze powiatowym ARiMR w Sandomierzu

28.12.2020. Sandomierz. Składanie wniosków na zakup laptopów w biurze powiatowym ARiMR w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Dobiega końca termin składania wniosków na zakup laptopów do zdalnego nauczania dla dzieci z rodzin rolniczych. Dokumenty należy składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na sprzęt można otrzymać 1,5 tys. zł dofinansowania.

Jak poinformował Józef Cepil, dyrektor oddziału regionalnego ARiMR w Kielcach - zainteresowanie programem jest duże. W województwie świętokrzyskim złożonych zostało do tej pory około tysiąca wniosków, najwięcej z powiatów kieleckiego, jędrzejowskiego i staszowskiego.

Aby otrzymać pieniądze z tego programu trzeba spełnić pięć warunków. W rodzinie musi być co najmniej dwoje uczących się dzieci w wieku do 18 lat, jedno z rodziców musi prowadzić gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym, konieczne jest aby posiadało ono numer identyfikacyjny nadany przez ARiMR. Jest też kryterium dochodowe: łączny dochód w 2019 roku uzyskany w rodzinie na jedną osobę nie może przekraczać 1,2 tys. zł miesięcznie. Jeżeli w ciągu ostatnich 3 lat wnioskodawca skorzystał z innych programów na zakup sprzętu komputerowego ze środków publicznych lub od organizacji pozarządowych, to nie zostanie uwzględniony w tym działaniu agencji.

W biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Sandomierzu od momentu ogłoszenia naboru z dnia na dzień zainteresowanie wzrastało. Dziennie składanych jest około 30 wniosków. Kierownik biura Waldemar Maruszczak jest przekonany, że tak jak przy innych naborach, również tym razem w ostatnich dniach będzie jeszcze więcej osób załatwiających formalności. Zapewnia, że nawet w ostatnim dniu nikt nie zostanie odesłany z kwitkiem, biuro pracować będzie do ostatniego petenta.

Pani Agnieszka i pani Krystyna powiedziały, że dofinansowanie na zakup laptopów to duża pomoc dla rodzin rolniczych. Wiele z nich ma trudną sytuację materialną, a dzieci potrzebują dobrych warunków do nauki. Nie powinny korzystać z telefonu czy tabletu, gdy w domu jest tylko jeden komputer, a dzieci w wieku szkolnym więcej.

Pieniądze można dostać na zakup laptopa, komputera stacjonarnego, klawiatury, myszki i oprogramowania. Ważne jest, aby wniosek złożyć najpóźniej 30 grudnia, ponieważ nie liczy się data stempla pocztowego tylko dzień wpłynięcia wniosku do agencji. 1,5 tys. zł można także otrzymać w przypadku, gdy sprzęt komputerowy do zdalnej nauki kupiony był wcześniej tj. po 10 grudnia tego roku na podstawie przedstawionej faktury.

28.12.2020. Sandomierz. Składanie wniosków na zakup laptopów w biurze powiatowym ARiMR w SandomierzuFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Reklama