Dolina Silnicy - parkiem miejskim

Data publikacji: 22.07.2021 20:15
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.07.2021 Kielce. Dolina Silnicy pomiędzy ulicami Jesionową a IX Wieków Kielc

14.07.2021 Kielce. Dolina Silnicy pomiędzy ulicami Jesionową a IX Wieków Kielc
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

To już pewne. Dolina Silnicy stanie się parkiem miejskim. Kieleccy radni przegłosowali na dzisiejszej sesji projekt uchwały dotyczącej przemianowania tego obszaru.

Intencją ratusza jest wskazanie w ciągu najbliższych kilku miesięcy terenów, które staną się parkami, objętymi szczególną troską w zakresie urządzenia i pielęgnowania zieleni miejskiej. Zmiana statusu Doliny Silnicy, to pierwsze z kilku takich zadań. Kolejnym argumentem za tym pomysłem jest opracowanie koncepcji zagospodarowania „zielonych płuc” Kielc. Przygotowanie projektów urządzenia obszarów zielonych ma pomóc w pozyskaniu zewnętrznych funduszy.

Radni w trakcie sesji pozytywnie ocenili pomysł władz Kielc, zaznaczając, że to krok w dobrym kierunku.

Joanna Litwin, radna z klubu Projekt Wspólne Kielce, podkreśliła, że podjęte działania przysłużą się poprawie stanu Doliny Silnicy.

- To, że Dolina Silnicy będzie parkiem uważam za znakomity pomysł. Teren ten i tak już służy mieszkańcom do rekreacji. Cieszy mnie także zapowiedź podjęcia podobnych działań w kwestii innych obszarów miasta - mówiła radna.

Arkadiusz Ślipikowski, radny Prawa i Sprawiedliwości wskazał, że przedstawiona uchwała jest dobrym pomysłem, który przyczyni się do przyciągnięcia zewnętrznych dotacji.

- Podniesienie rangi tego miejsca do poziomu parku miejskiego może pomóc w pozyskiwaniu środków finansowych na jego dalszy rozwój i rewitalizację - powiedział.

Zgodnie z opinią przedstawicieli władz Kielc zmiana statusu tego miejsca nie będzie wiązała się z żadnymi dodatkowymi wydatkami finansowymi. Wydatki pojawią się na późniejszym etapie planowania oraz rewitalizowania Doliny Silnicy.

Radni praktycznie jednogłośnie poparli projekt uchwały. Za były 24 osoby. Jeden radny nie głosował.

Reklama