Dom Kultury w Koprzywnicy Miejscem Przyjaznym Rowerzystom

Data publikacji: 13.06.2020 12:32
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
13.06.2020. Koprzywnica. Dom Kultury

13.06.2020. Koprzywnica. Dom Kultury
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Kolejne Miejsce Przyjazne Rowerzystom, tzw. MPR, powstało na świętokrzyskim odcinku Green Velo. Znajduje się w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy, w powiecie sandomierskim.

Jak powiedział dyrektor tej instytucji Krzysztof Pitra, uzyskanie certyfikatu poprzedziła wizytacja komisji, która dokładnie sprawdziła atuty tego miejsca. Uznano, że to dobry punkt dla rowerzystów, przemierzających sandomierski odcinek Green Velo.

W Miejscu Przyjaznym Rowerzystom w Domu Kultury w Koprzywnicy można bezpłatnie skorzystać z zestawu kluczy oraz pompki na wypadek awarii roweru. Do dyspozycji przyjezdnych jest też kuchnia, toaleta oraz pralka. Dyrektor Krzysztof Pitra podkreślił, że udostępniając takie miejsce chce dodatkowo promować walory gminy Koprzywnica, ponieważ ma ona bardzo dużo do zaoferowania turystom. Stanowisko dyrektora objął trzy miesiące temu i rozwój turystyki jest dla niego jednym z priorytetów.

Miejsce Przyjazne Rowerzystom w Koprzywnicy czynne jest w dni powszednie od 8 do 16, oraz w te soboty i niedziele, w które pracuje dom kultury.

13.06.2020. Koprzywnica. Dom KulturyFot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Reklama