Dom Kultury w Opatowcu przechodzi metamorfozę

Data publikacji: 08.08.2020 17:30
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Kultura
08.08.2020. Opatowiec. Dom Kultury

08.08.2020. Opatowiec. Dom Kultury
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Prace remontowe Domu Kultury w Opatowcu idą pełną parą. Modernizacja budynku wchodzi w skład projektu pod nazwą „Rewitalizacja Opatowca szansą na rozwój miejscowości o tysiącletniej tradycji i historii”.

Sławomir Kowalczyk, burmistrz Opatowca zaznacza, że roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem i są na poziomie 30 proc. Obecnie trwają prace przy modernizacji sali kinowej, na ukończeniu są już natomiast przy scenie zewnętrznej.

- Ta scena została już wybudowana. Zyska wkrótce zadaszenie. Ponadto plac obok sceny został utwardzony kostką brukową. Trwają prace przy remoncie sceny sali kinowej. Wymieniany jest parkiet - wymienia.

Kolejny etap prac to montaż klimatyzacji i paneli fotowoltaicznych na dachu budynku oraz malowanie elewacji.

- Nowa elewacja ma być stylizowana na wzór koloru mieszczącej się obok wieży zegarowej. Wybudowany zostanie także podjazd dla niepełnosprawnych - dodaje.

Zgodnie z planem, roboty mają się zakończyć pod koniec listopada tego roku. Zadanie realizuje firma z Sępichowa, która wykona pracę za blisko 350 tys. zł. 77 proc dofinansowania stanowią środki unijne, reszta to wkład własny gminy.

Reklama