Dominik Słapek z gminy Łagów laureatem ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez Senat

Data publikacji: 24.11.2021 17:20
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Gala Konkursu „List do taty”

Gala Konkursu „List do taty”
Fot. Krzysztof Słoń/archiwum prywatne

Dominik Słapek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrowie w gminie Łagów zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie „List do taty”, zorganizowanym w przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu.

Był również laureatem etapu okręgowego obejmującego Kielce i powiat kielecki, którego reprezentantem w Senacie jest Krzysztof Słoń. Do konkursu z tego okręgu zgłosiło się ponad 40 szkół, których uczniowie napisali ponad 220 listów - informuje senator Krzysztof Słoń.

- Udział w konkursie wiązał się również z tym, że w szkołach uczestniczących w nim organizowane były lekcje na temat roli ojca, opiekuna, ojczyma w życiu każdego dziecka. Celem konkursu jest również napisanie listu do swojego taty. To jest podkreślenie roli ojca w wychowaniu i kształtowaniu człowieka - mówi Krzysztof Słoń.

W okręgu senatora Krzysztofa Słonia praca Dominika Słapka zajęła pierwsze miejsce. Taki był werdykt senatora, ale też i nauczycieli ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Dzięki zwycięstwu okręgowemu ta praca wzięła udział w etapie ogólnopolskim.

- Bardzo mnie cieszy, że praca naszego ucznia z powiatu kieleckiego spodobała się także jury etapu ogólnopolskiego i została tak wysoko oceniona. Ten trud związany z organizacją konkursu opłacił się. To ogromna satysfakcja i cieszę się, że idee związane z rolą ojca w rodzinie, w  wychowaniu dzieci, w tym dziele kształtowania młodego człowieka są dzięki temu konkursowi propagowane - dodał senator Krzysztof Słoń.  

Gala Konkursu „List do taty”Fot. Krzysztof Słoń/archiwum prywatne

Konkurs „List do taty” zorganizowany został po raz szósty, a w sumie napłynęło na niego ponad 2800 prac. Gala finałowa odbyła się dziś w Senacie RP.

To nie pierwszy konkurs, w którym laureatem zostaje uczeń z okręgu senackiego obejmującego Kielce i powiat kielecki. Trzy lata temu w ogólnopolskim konkursie „Orzeł biały - nasza duma” pierwsze miejsce zajęła praca uczennicy z Opatowa.

adv adv
Wiadomości
Reklama