Dominik Tarczyński broni uczuć religijnych katolików

Data publikacji: 08.03.2021 11:58 / Data aktualizacji: 08.03.2021 15:05
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Dominik Tarczyński - europoseł PiS

Na zdjęciu: Dominik Tarczyński - europoseł PiS
Fot. Dominik Tarczyński / Facebook

W sądzie w Gdańsku rozpoczął się proces z powództwa świętokrzyskiego europosła PiS Dominika Tarczyńskiego przeciwko kontrowersyjnemu muzykowi „Nergalowi”.

Adam „Nergal” Darski odpowiada przed sądem za znieważanie uczuć religijnych. Świętokrzyski parlamentarzysta złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Jak przypomina polityk, trzy lata temu, z okazji Dnia Kobiet „Nergal” na jednym z portali społecznościowych zamieścił kontrowersyjny film z krzyżem na męskich genitaliach.

- To osoba, która jest skandalistą i buduje swoją „popularność” i zainteresowanie wokół własnej osoby skandalami, a głównie obrażaniem katolików i chrześcijan. Dokładnie trzy lata temu, Darski obraził uczucia religijne katolików, w tym moje używając obscenicznych scen, obrażając krzyż. Była to kolejna prowokacja, która zakończyła się postępowaniem karnym - dodaje.

Sprawą kontrowersyjnego muzyka zajmuje się Sąd Rejonowy w Gdańsku. W poniedziałek zeznania w tej sprawie składał między innymi świętokrzyski europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Dziś przed gdańskim sądem zeznawałem jako osoba pokrzywdzona. Mam nadzieję, że w tym przypadku „Nergal” zostanie skazany, ponieważ artykuł 196 kodeku karnego bardzo jasno opisuje jakie kary obowiązują za obrażanie uczuć religijnych i nie jest to martwy przepis. Dzisiaj zeznawałem w swoim imieniu, a także w imieniu wszystkich tych, którzy poczuli się urażeni. To bardzo ważne. Nagonek i ataków na katolików jest coraz więcej, musimy reagować, stąd moja decyzja o złożeniu zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa - dodaje.

Dominik Tarczyński podkreśla, że bez względu na to, jak długo potrwa proces „Nergal” zostanie skazany.

Adam „Nergal” Darski nie był dziś obecny na rozprawie.

Tagi do tego wpisu
Reklama