Dominik Tarczyński do Lewicy: zajmowaliście się tylko ideologią

Data publikacji: 07.06.2021 06:59
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Dominik Tarczyński - europoseł Prawa i Sprawiedliwości

Dominik Tarczyński - europoseł Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Dominik Tarczyński / Facebook

- Nie można zestawiać realnej polityki, realnego problemu z absurdem - mówił świętokrzyski europoseł PiS Dominik Tarczyński na antenie TVP Info. Słowa te padły w odniesieniu do propozycji niektórych polityków Lewicy, którzy uważają, że utrzymywanie w kanonie lektur wiersza „Murzynek Bambo” Juliana Tuwima to przyzwolenie na rasizm. Dominik Tarczyński był jednym z gości programu "Strefa Starcia".

- Polityka lewicowa, lewacka, i będę krzyczał o obrzydliwym lewactwie, bo faktycznie lewactwo jest obrzydliwe w swojej głupocie, niestety, sprowadza rozmowę na tematy publiczne, społeczne, do jakiegoś marginesu. I dlatego właśnie przegrywaliście w Polsce wybory, bo zamiast zajmować się gospodarką, zajmowaliście się tematami, które są istotne dla jakiegoś wąskiego marginesu. Zajmowaliście się tylko i wyłącznie ideologią, i całe życie mieliście fantazje aborcyjne - mówił polityk.

Jak informuje portal wPolityce.pl, była to reakcja na słowa innego gościa programu "Strefa Starcia", posłanki Małgorzaty Prokop z Lewicy, która krytykowała obecność w kanonie lektur „W pustyni i w puszczy” oraz wiersza o Murzynku Bambo, mówiąc, że mają elementy rasistowskie. Podkreślała, że należałoby unikać takich spraw, a uczyć dzieci tolerancji i akceptacji dla innych.

Europoseł Dominik Tarczyński odniósł się też do projektu niemiecko-rosyjskiego gazociągu NordStream2. Podkreślił, że w jego ocenie przyzwolenie na dokończenie tej inwestycji, to dawanie Rosji pieniędzy na zbrojenia. Zaznaczył, że mówienie o przyłączeniu się do tego gazociągu jest skandaliczne, ponieważ jest to wzmacnianie sił Putina.

- On rozumie tylko argumenty siły, bo takich sam używa, do takich jest przyzwyczajony i w takich został wychowany. To były oficer KGB. Jeżeli ktoś chce zrozumieć na czym polega to zagrożenie, to powinien wiedzieć, że te pieniądze będą szły na zbrojenie - mówił europoseł.

Odniósł się też wprost do Polityków Platformy Obywatelskiej.

- Kto mówi, żeby przyłączyć się do projektu, który zbroi Putina? Platforma. Sikorski. Tak, jak były chore teorie, że Polska swego czasu powinna przyłączyć się do Hitlera, to losy by się inaczej potoczyły. Brednie - mówił polityk. Podkreślił, że z historycznego punktu widzenia, sojusze między Niemcami i Rosją zawsze kończyły się źle dla Polski. - Nie żyjemy w innym układzie geopolitycznym, nie zmieniliśmy położenia na mapie. Powinniśmy mieć świadomość, że wszyscy, którzy nie tylko nie wspierają, ale nie protestują przeciwko Nord Stream2, będą współodpowiedzialni tragedii - mówił.

Gośćmi programu TVP Info "Strefa Starcia" byli w niedzielę: Dominik Tarczyński (PiS), Marcin Przydacz (wiceminister spraw zagranicznych), Małgorzata Prokop-Paczkowska (Lewica), Jarosław Rzepa (Koalicja Polska), dr Tomasz Żukowski i Jakub Maciejewski („Sieci”).

Reklama