Dominik Tarczyński: krzyki pana Czarzastego nie robią na mnie wrażenia

Data publikacji: 03.10.2020 16:57
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Dominik Tarczyński - europoseł PiS

Na zdjęciu: Dominik Tarczyński - europoseł PiS
Fot. Radio Kielce

W Kielcach trwa regionalny kongres programowy Nowej Lewicy. W wydarzeniu biorą udział parlamentarzyści i liderzy partii lewicowych, którzy dyskutują nad przyszłością Wiosny i Sojuszu Lewicy Demokratycznej po ostatecznym połączeniu się w jedno ugrupowanie.

Podczas spotkania z dziennikarzami Włodzimierz Czarzasty, szef SLD i wicemarszałek Sejmu skrytykował działania Mateusza Morawieckiego i rządu, za - jego zdaniem - brak przygotowania do drugiej fali zachorowań na COVID-19.

- Obecne mamy około 2,4 tys. zachorowań dziennie to znaczy, że w tej chwili szpitale muszą dobudowywać swoje części z kontenerów. Niebawem może zacząć brakować respiratorów. A lekarze i szpitale niebawem będą musieli podejmować decyzje o tym, że najstarsi pacjenci będą od tych respiratorów odłączani tak, jak było we Włoszech - dodaje.

Włodzimierz Czarzasty skrytykował także trudności w dostępie do szczepionki przeciwko grypie. Jak stwierdził, Lewica postulowała, aby przed rozpoczęciem sezonu grypowego rząd zakupił znaczną część szczepionek, które powinny zostać rozdane obywatelom.

- My po prostu widzimy, do czego żeście doprowadzili, opowiadając banialuki na temat tego, że koronawirusa już w Polsce nie ma, tymczasem zamykane są kolejne szkoły, które nie są przygotowane na ewentualność prowadzenia nauki zdalnej - dodaje.

Zdaniem Włodzimierza Czarzastego, rząd zachował się skandalicznie, ponieważ przespany został okres wakacyjny, w którym kraj mógł lepiej przygotować się na walkę z pandemią koronawirusa. Jak zaznaczył, za swoje słowa może nawet odpowiedzieć przed sądem.

Wypowiedź wicemarszałka Sejmu w zdecydowany sposób komentuje Dominik Tarczyński, świętokrzyski europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Jak stwierdził - minęły już czasy, kiedy to komuniści stawiali patriotów przed sądami. Widzę, że pan Czarzasty marzy o tym, by te czasy wróciły.

- Nie ma podstaw do tego, aby ktokolwiek odpowiadał za to, jak rozprzestrzenia się pandemia w Europie i na świecie. Jeżeli już, to są to Chińczycy, którzy są odpowiedzialni za wirusa. Pandemia, to nie jest gość, który przychodzi i puka do drzwi mówiąc „Dzień dobry, jestem pandemia i będę się rozprzestrzeniać tak, a nie inaczej”. Wszystko, co zgodnie z procedurami można było zrobić, zostało zrobione. Polska była jednym z pierwszych krajów, który wprowadził lockdown. Premier Mateusz Morawiecki podjął bardzo dobrą decyzję - dodaje.

Dominik Tarczyński podkreśla, że twarde dane pokazują, że Polska jest w czołówce krajów, które mają najmniej zakażeń, dlatego twierdzenia i opinie pana Czarzastego są groteskowe.

- Wiemy wszyscy, co Lewica robiła w czasach, kiedy Świętokrzyskie było, mówiąc kolokwialnie „czerwone”. Takie wykrzykiwanie, to krzyk rozpaczy i bezsilności, nie mogą niczego zaoferować, bo nie potrafią. Dlatego trzeba dziękować Bogu, że nie rządzą w Polsce i w województwie świętokrzyskim. Symbolem ich władzy była m.in. afera starachowicka i inne, dlatego krzyki pana Czarzastego nie robią na mnie wrażenia - dodaje europoseł.

Reklama