Dominik Tarczyński ostro o skandalicznym artykule Onetu

Data publikacji: 23.12.2020 15:01
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu Dominik Tarczyński

Na zdjęciu Dominik Tarczyński
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

"Onet przekroczył wszelkie granice. To plucie w twarz Polakom"- tak świętokrzyski europoseł Dominik Tarczyński z PiS skomentował artykuł zamieszczony w portalu internetowym.

Tekst poświęcony był świętom Bożego Narodzenia w czasie okupacji niemieckiej, a został opatrzony zdjęciami niemieckich żołnierzy przy wigilijnym stole.

To kolejna skandaliczna publikacja niemieckiego portalu Onet, wydawanego w języku polskim - stwierdził parlamentarzysta w rozmowie z Radiem Kielce.

- Skandaliczna, obrażająca Polaków, plująca Polakom w twarz. To kolejny raz, kiedy portal Onet testuje wytrzymałość Polaków. Wrzucają, publikują, opluwają Polaków, później udają skruchę, a kolejnego dnia jest następna publikacja - mówi Dominik Tarczyński.

Zdaniem europosła, absolutnie nie do przyjęcia jest sugerowanie, że Niemcy którzy zaatakowali świat i byli oprawcami narodu polskiego, właściwie cierpieli tak samo jak okupowana Polska.

Redaktor naczelny portalu Onet - Bartosz Węglarczyk przeprosił za tekst „Na froncie, w obozie, pod okupacją…". Jak stwierdził, nie powinien się on ukazać.

Tagi do tego wpisu
Reklama