Dominik Tarczyński: Platforma kłamie rano, kłamie w południe i kłamie wieczorem

Data publikacji: 09.05.2021 12:52
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.05.2021. Warszawa. Na zdjęciu: Dominik Tarczyński - europoseł PiS

09.05.2021. Warszawa. Na zdjęciu: Dominik Tarczyński - europoseł PiS
Fot. Dominik Tarczyński/Twitter

- Chwilowe, polityczne zwycięstwo nad Prawem i Sprawiedliwością było ważniejsze dla Platformy Obywatelskiej, niż pieniądze dla wszystkich Polaków. To 770 mld zł unijnych pieniędzy z Funduszu Odbudowy - w ten sposób europoseł PiS Dominki Tarczyński skomentował zachowanie parlamentarzystów PO, którzy prawie wszyscy wstrzymali się od głosu podczas głosowania w Sejmie.

Dominik Tarczyński zwrócił uwagę, że gdyby parlament nie przyjął funduszu, to negocjacje w całej Unii Europejskiej trzeba by było rozpoczynać od nowa. Mogłoby to grozić zerwaniem negocjacji i utratą olbrzymich pieniędzy.

- Postawa polityków PO musi być piętnowana, ponieważ w imię własnych, partykularnych, małych, politycznych interesików chcieli odebrać Polakom 770 mld zł - największą kwotę jaką kiedykolwiek z Unii Europejskiej popłynie do Polski. Tusk chwalił się wynegocjowanymi za rządów Platformy Obywatelskiej 300 mld zł i opowiadał, że jest to najwyższa kwota i chyba wyższej już nigdy nie będzie. Okazuje się, że jest 770 mld zł wynegocjowane przez premiera Mateusza Morawieckiego - podkreślił Dominik Tarczyński.

Parlamentarzysta PiS stwierdził, że Platforma kłamie rano, kłamie w południe i kłamie wieczorem.

- Zarzuca europosłom PiS, że w Parlamencie Europejskim głosowali przeciw Funduszowi odbudowy, co jest kłamstwem. Kłamstwem jest też to, co mówi Trzaskowski, że to on bierze odpowiedzialność za walkę z COVID-19. Te kłamstwa trzeba obnażać, bo tylko i wyłącznie na kłamstwie oparta jest narracja Platformy Obywatelskiej. Fakty mówią jednoznacznie. Popieramy ten fundusz, chcemy pieniędzy dla Polaków. W Parlamencie Europejskim i polskim Sejmie głosowaliśmy za przyjęciem tych pieniędzy - zakończył polityk.

Po głosowaniu w Sejmie Funduszem Odbudowy zajmie się Senat.

Tagi do tego wpisu
Reklama