Donald Tusk nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej

Data publikacji: 03.07.2021 10:24 / Data aktualizacji: 03.07.2021 12:10
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP
03.07.2021. Warszawa. konwencja PO. Na zdjęciu: Donald Tusk - nowy przewodniczący PO

03.07.2021. Warszawa. konwencja PO. Na zdjęciu: Donald Tusk - nowy przewodniczący PO
Fot. Platforma Obywatelska/YouTube

- Dziś chcę ci przekazać stery PO. Chcę, żebyś poprowadził nas do zwycięstwa - powiedział w sobotę szef PO Borys Budka, zwracając się do Donalda Tuska na posiedzeniu Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej.

W sobotę, w Warszawie zebrała się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, na którą przybył były premier, obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk.

Budka podczas swojego przemówienia podkreślił, że Donald Tusk wraca do polskiej polityki na jego zaproszenie i na jego prośbę.

- Wraca w 100 proc., by zaangażować się w budowę lepszej przyszłości - zapewnił Budka.

Szef PO mówił, że trzeba przekazać pałeczkę, żeby wspólnie osiągnąć zwycięstwo, żeby wspólnie osiągnąć sukces.

- Panie premierze, drogi Donaldzie, dziś chcę ci przekazać stery PO. Chcę, żebyś poprowadził nas do zwycięstwa - powiedział Budka.

- Wróciłem, jak powiedział Borys Budka, na 100 proc. Wróciłem także dlatego, że stanowicie zespół naprawdę niezwykłych ludzi - mówił Tusk do polityków PO. - Chcę wyraźnie powiedzieć, że mam swoje lata, naoglądałem się tej polityki, uczestniczę w niej od końca lat 70. Naprawdę jesteście unikatowym zespołem ludzi dobrej woli. Każdy ma ambicje, aspiracje, swoje przegrane i wygrane. To, co mnie tutaj spotkało, począwszy od decyzji Borysa, to było mocniejsze niż wszystkie moje osobiste potrzeby ruszenia z powrotem do walki, bo dało mi wiarę, że mogę pracować z ludźmi, którzy naprawdę chcą zrobić coś dobrego, zupełnie nie patrząc na swoje interesy - powiedział Tusk.

Borys Budka złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego PO, a Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz z funkcji wiceszefów, w ich miejsce na wiceprzewodniczących wybrani zostali Donald Tusk i Borys Budka - od tego momentu Donald Tusk wykonuje zadania przewodniczącego partii - poinformował rzecznik PO Jan Grabiec.

Podczas sobotniego posiedzenia Rady Krajowej PO dokonano zmian w zarządzie partii.

- W związku z rezygnacjami dwóch wiceprzewodniczących PO - pani premier Ewy Kopacz i pana ministra Bartosza Arłukowicza, w ich miejsce zostali wybrani na wiceprzewodniczących PO pan premier Donald Tusk i dotychczasowy przewodniczący Borys Budka - powiedział dziennikarzom rzecznik PO.

W związku z tym - dodał - że chwilę wcześniej rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego PO złożył Borys Budka, zadania przewodniczącego PO wykonuje od tego momentu premier Donald Tusk.

Grabiec przekazał, że 201 członków Rady Krajowej PO zagłosowało za wyborem Tuska na wiceprzewodniczącego, nikt nie był przeciw - w przypadku Budki padło 189 głosów za jego wyborem na wiceszefa PO, 10 osób było przeciw.

Podobne wiadomości
Reklama