Donice na kieleckim deptaku utrudniają pracę kurierom i dostawcom

Data publikacji: 21.10.2021 16:44
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Ulica Sienkiewicza. Na zdjęciu: donice z kwiatami, które uniemożliwiają przejazd samochodów głównym deptakiem miasta

Kielce. Ulica Sienkiewicza. Na zdjęciu: donice z kwiatami, które uniemożliwiają przejazd samochodów głównym deptakiem miasta
Fot. Anna Kwapisz / Radio Kielce

22 dostawców i kurierów podpisało się pod petycją do prezydenta Kielc Bogdana Wenty z prośbą o przeniesienie kwietników, utrudniających przejazd przez ulicę Sienkiewicza. Chodzi m.in. o Plac Literatów, przestrzeń między ulicami Dużą i Małą oraz mostek na Silnicy.

Największy problem, jak czytamy w petycji, mają kierowcy dowożący towar oraz pracownicy firm kurierskich, którzy, „co najmniej czterokrotnie zmuszani są objeżdżać miejsca dostaw, co znacznie utrudnia im pracę. Ponadto, konieczność wielokrotnego zawracania i cofania naraża także bezpieczeństwo pieszych”, czytamy w petycji.

Zdaniem Jarosława Karysia, przewodniczącego rady miasta, ograniczenie ruchu na głównym deptaku to dobry pomysł, a ustawione donice spełniają swoją funkcję.

Chodzi przede wszystkim o uniemożliwienie przejazdu pozbawionego kontroli. Na pewno petycja dostawców będzie tematem analiz radnych. Od czasu wprowadzenia zmian, to pierwszy dokument, który zawiera uwagi dotyczące tego rozwiązania.  

- Na tę chwilę wydaje mi się, że jest więcej korzyści, niż strat. Jednak, jak na razie zbyt mało czasu upłynęło, abyśmy mogli ocenić, czy to rozwiązanie jest pożyteczne - mówi przewodniczący.

Donice blokujące przejazd ulicą Sienkiewicza ustawiono pod koniec września.

Poniżej prezentujemy treść petycji:

Reklama