Dożywocie za zabicie kobiety w Radlinie?

Data publikacji: 26.08.2020 11:52
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Prokuratura Okręgowa w Kielcach

Kielce. Prokuratura Okręgowa w Kielcach
Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Zarzut zabójstwa i znęcania się nad partnerką usłyszał 59-letni Mirosław P. Zdaniem śledczych mężczyzna doprowadził do śmierci 37-letniej kobiety. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Radlinie w powiecie kieleckim.

Prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, informuje, że dotychczas śledczy wykonali oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków i uzyskali wstępne wyniki sekcji zwłok.

W oparciu o ten materiał dowodowy ustalono, że 59-letni Mirosław P. od kilkunastu dni znęcał się fizycznie i psychicznie nad 37-letnią partnerką. Ostatecznie w nocy z niedzieli na poniedziałek zadał jej szereg uderzeń między innymi w głowę. Obrażenia były na tyle poważne, że mimo udzielonej pomocy kobieta zmarła.

Początkowo w sprawie zatrzymano trzech mężczyzn, jednak ostatecznie to partner kobiety usłyszał prokuratorski zarzut, związany z ze znęcaniem się nad kobietą i jej zabójstwem. Pozostali dwaj zostali przesłuchani i zwolnieni.

Mirosław P. był już wcześniej karany i odbywał kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz przeciwko mieniu. W toku przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Ze względu na dobro postępowania prokuratura nie ujawnia ich treści.

Prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na 3 miesiące. Wkrótce powinna zapaść decyzja w tej sprawie. Grozi mu dożywocie.

Reklama