DPS odbudowuje się po pożarze. Podopieczni doczekają się komfortowych warunków

Data publikacji: 09.10.2020 15:07
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ostrowiec Świętokrzyski. Remont DPS-u przy ul. Grabowieckiej. Na zdjęciu Karolina Nowak - dyrektor DPS-u

Ostrowiec Świętokrzyski. Remont DPS-u przy ul. Grabowieckiej. Na zdjęciu Karolina Nowak - dyrektor DPS-u
Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim

Trwa remont budynku Domu Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Grabowieckiej. W sierpniu ubiegłego roku na trzecim piętrze doszło tam do pożaru, w wyniku którego zginął jeden z pensjonariuszy. Od tamtej pory budynek nie jest użytkowany, ale teraz podopieczni doczekają się komfortowych warunków pobytu.

Jak informuje Karolina Nowak, dyrektor DPS przy ul. Grabowieckiej, kompleksowo wyremontowany zostanie cały budynek, a nie tylko miejsca, które uległy zniszczeniu podczas pożaru.

- Wymieniamy na szersze drzwi. Wysokie brodziki w łazienkach zostaną zastąpione odpływami liniowymi, żeby nie utrudniać wejścia pod natryski, wanny będą otwierane z boku. Stawiamy inne ściany, aby pokoje spełniały wymogi – informuje Karolina Nowak.

Ostrowiec Świętokrzyski. Remont DPS-u przy ul. GrabowieckiejFot. Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim

Po remoncie w budynku będzie mniej miejsc, ale kubatura będzie odpowiadać wszelkim przepisom. Pensjonariusze będą mogli wprowadzić się już w styczniu.

- Teraz będzie 20 mieszkańców, wcześniej przebywało tam 26 osób – mówi Karolina Nowak.

Koszt inwestycji to 500 tys. zł. Kwotą 170 tys. zł remont został dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach. W ubiegłym roku DPS otrzymał także pieniądze ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego na zakup nowego wyposażenia.

Podobne wiadomości
Reklama