DPS w gminie Wiślica z opóźnieniem

Data publikacji: 22.02.2021 12:44
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.03.2020. Gorysławice. Dawny biurowiec Spółdzielni Usług Rolniczych

09.03.2020. Gorysławice. Dawny biurowiec Spółdzielni Usług Rolniczych
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Budowa Domu Pomocy Społecznej w Gorysławicach, w gminie Wiślica, miała rozpocząć się w ubiegłym roku, ale pandemia znacznie odsunęła w czasie tę inwestycję. Pod działalność placówki ma zostać zaadaptowany biurowiec, mieszczący się na terenie, przejętym przez od Spółdzielni Usług Rolniczych. To budynek o powierzchni około 300 metrów kwadratowych. Projekt zakłada m.in.: termomodernizację, przebudowę i wyposażenie pomieszczeń.

Burmistrz Jarosław Jaworski informuje, że gmina dostała na początku ubiegłego roku unijną dotację z urzędu marszałkowskiego w wysokości 3,2 mln zł., ale z powodu pandemii dofinansowanie zostało cofnięte.

- Obecnie otrzymaliśmy pieniądze na termomodernizację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Czekamy też na subwencję z urzędu marszałkowskiego – mówi burmistrz.

Plan zakłada, że DPS, na początku będzie mógł przyjąć 16 podopiecznych.

- To niewątpliwie ważna inwestycja, która również jest oczekiwana przez społeczeństwo. Nasi mieszkańcy byli zmuszeni korzystać z tego typu placówek w innych gminach z regionu. Będzie to pierwszy w gminie Wiślica taki obiekt – dodaje.

Zadanie ma zostać zrealizowane do końca tego roku. W przyszłym roku obiekt powinien zostać oddany do użytku.

Reklama