Drastyczne braki krwi. Pomaga wojsko i firmy

Data publikacji: 06.07.2021 17:54
Autor: Piotr Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa występują drastyczne braki krwi. Brakuje niemal każdej grupy.

Centrum apeluje o oddawanie krwi w stacjonarnych punktach. Do akcji w środę (7 lipca) dołączą  żołnierze i elewi z kieleckiej Bukówki. Z kolei w czwartek pod siedzibą Call Center Inter Galactica przy alei Solidarności 34 w Kielcach (Kieleckie Centrum Biznesu) stanie autobus RCKiK.

- W środę od godziny 7.30 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, żołnierze oraz elewi służby przygotowawczej Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych wezmą udział w akcji honorowego oddawania krwi - zapowiada Ewa Kózka, oficer prasowy CPdMZ.

Z kolei jak informuje firma CCIG, możliwość oddawania krwi będzie też w czwartek pod siedzibą przedsiębiorstwa przy al. Solidarności 34 w Kielcach, w godzinach od 9.00 do 14.00.

„Akcja robiona jest ekspresowo aby wspomóc rodzica jednego z naszych pracowników. Jak wiemy, aktualnie mamy duży deficyt krwi potrzebnej do ratowania życia. Jest zagrożenie, że aktualne braki mogą opóźnić bardzo ważną operację”, czytamy na profilu firmy w mediach społecznościowych.

W krwiobusie będzie można oddawać krew każdej grupy.

Stacjonarne punkty Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa działają w Kielcach przy ulicy Jagiellońskiej, a także w Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu i Skarżysku-Kamiennej.

Reklama