Droga 73 nabiera kształtu. Kładka dla pieszych gotowa przed czasem

Data publikacji: 12.06.2020 15:14
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.05.2020 Bilcza. Budowa kładki dla pieszych na ukończeniu

27.05.2020 Bilcza. Budowa kładki dla pieszych na ukończeniu
Bilcza / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dobiega końca ważny etap przebudowy trasy krajowej nr 73 z Kielc do Morawicy. Gotowa jest już część dróg dojazdowych i kładka dla pieszych w Bilczy. Wykonawca obecnie prowadzi prace przy budowie nowej, wschodniej jezdni obwodnicy Morawicy. Położona została już podbudowa i dobiega końca układnie przedostatniej warstwy wiążącej nawierzchni.

Jak informuje Małgorzata Pawelec z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, po wykonaniu oznakowania poziomego i montażu wszystkich dodatkowych robót planowane jest przesunięcie ruchu na nową jezdnię i rozpoczęcie prac przy zachodniej, obecnej używanej drodze. Drogowcy przewidują, że nastąpi to w wakacje.

Prowadzone są także prace przy kanalizacji deszczowej i infrastrukturze, np. montaż ekranów akustycznych i sygnalizacji drogowej.

- Zakończyły się prace przy budowie dróg dojazdowych po wschodniej jezdni obwodnicy, a aktualnie wykonawca rozpoczął budowę dróg dojazdowych po stronie zachodniej – mówi rzecznik.

Dużo wcześniej oddana dla mieszkańców zostanie kładka nad obwodnicą w Bilczy. Obiekt jest już gotowy, a wykonawca chce rozpocząć formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie w czerwcu tego roku.

Zakończenie przebudowy drogi nr 73 z Kielc do Morawicy planowane jest na połowę 2022 roku.

Reklama