Droga z Kielc do Zagnańska od czwartku znów będzie otwarta

Data publikacji: 25.05.2021 18:01
Autor: Piotr Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.05.2021 Trasa Zagnańsk - Siodła. Wycinka drzew pod budowę ścieżki rowerowej

07.05.2021 Trasa Zagnańsk - Siodła. Wycinka drzew pod budowę ścieżki rowerowej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na ukończeniu są już prace, związane z wycinką drzew wzdłuż drogi powiatowej, łączącej Kielce z Zagnańskiem. Od czwartku (27.05.) trasa znów będzie udostępniona do ruchu. Wycinka była konieczna z uwagi na planowaną w tym miejscu budowę ścieżki rowerowej. W tym tygodniu odbędzie się otwarcie ofert w przetargu na tę inwestycję.

Jak informuje wójt Zagnańska, Wojciech Ślefarski, trwa sprzątanie gałęzi, pozostałych po wyciętych drzewach.

- Sprzątanie zakończy się w środę, tak by mieszkańcy mogli w czwartek o poranku dojechać tą drogą do Kielc - zapowiada wójt.

Wycinka drzew była konieczna z uwagi na budowę ścieżki rowerowej, która ma przebiegać wzdłuż drogi powiatowej. Jeszcze w tym tygodniu zostanie rozstrzygnięty przetarg na realizację tej inwestycji.

- Mam nadzieję, że w ciągu miesiąca uda się wybrać wykonawcę. Od Zagnańska do kamieniołomu Sosnowica będzie to ścieżka asfaltowa. Odcinek leśny będzie natomiast odwodniony i utwardzony.

Na odcinku od Zagnańska do Jaworza zamontujemy oświetlenie - wymienia Wojciech Ślefarski. Jak informuje wójt Zagnańska, w optymistycznym scenariuszu zakończenie budowy nastąpi późną jesienią lub tuż przed końcem roku.

Reklama