Drogi powiatowe wyremontowane przez rząd i gminy

Data publikacji: 09.11.2020 14:05
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.11.2020 Nosów gm. Waśniów. Oddanie do użytku nowej drogi. Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Gajewski - wójt Waśniowa, Marzena Dębniak – starosta ostrowiecki, Andrzej Jabłoński - wicestarosta, Tomasz Mroczek - naczelnik wydziału  infrastruktury i rozwoju powiatu

09.11.2020 Nosów gm. Waśniów. Oddanie do użytku nowej drogi. Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Gajewski - wójt Waśniowa, Marzena Dębniak – starosta ostrowiecki, Andrzej Jabłoński - wicestarosta, Tomasz Mroczek - naczelnik wydziału infrastruktury i rozwoju powiatu
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Mieszkańcy dwóch gmin powiatu ostrowieckiego mogą się cieszyć ze świeżo wyremontowanych dróg.

Trasa w Nosowie, w gminie Waśniów zyskała 1,5 km nowej nawierzchni. W drugim przypadku wyremontowano ponad 800-metrowy odcinek ulicy Wiatracznej w Janiku, w gminie Kunów. Obie te inwestycje, w połowie dofinansowano z Funduszu Dróg Samorządowych. W kosztach partycypowały też gminy, mimo, że to inwestycje powiatowe.

Wójt Waśniowa Krzysztof Gajewski mówi, że droga będzie dobrze służyła mieszkańcom. Na pewno zwiększyło się ich bezpieczeństwo.

- To odcinek, który był bardzo zniszczony, spękany, nawierzchnia była nierówna. Droga była robiona w nawierzchni smołowej i wymagała teraz nakładów. Remont był możliwy dzięki dobrym relacjom ze starostwem – mówi Krzysztof Gajewski.

09.11.2020 Nosów gm. Waśniów. Oddanie do użytku nowej drogiFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Z kolei burmistrz gminy Kunów - Lech Łodej informuje, że remont na ul. Wiatracznej był długo wyczekiwany. Udało się także wykonać kanalizację.

- W trakcie jest budowa kanalizacji w Janiku i w tym miejscu jest już ona zrobiona, mimo że nie dostaliśmy dofinansowania. Dołożyliśmy z budżetu gminy 200 tys. zł, aby to zadanie wykonać i w przyszłości nie niszczyć drogi – wyjaśnia Lech Łodej.

Starosta Marzena Dębniak chwali współpracę z samorządami, które chętnie dokładają się do drogowych inwestycji powiatowych. Dzięki temu starostwo jest w stanie wykonać więcej remontów dróg.

– Jak tak dalej pójdzie, to do końca tej kadencji wyremontujemy wszystkie drogi powiatowe. Na razie cieszymy się, że prace przebiegają płynnie i poprawią bezpieczeństwo mieszkańców – mówi Marzena Dębniak.

Remont w Nosowie kosztował łącznie niecałe 470 tys. zł, z kolei w Janiku niewiele ponad 300 tys. zł. Drogi w Nosowie i Janiku to jedne z ostatnich, które starostwo w tym roku postanowiło wyremontować.

Reklama