Drogowy pirat posiedzi zamiast zapłacić mandat [FILM]

Data publikacji: 24.12.2020 12:02
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.12.2020. Bliżyn. Rajd pirata drogowego

24.12.2020. Bliżyn. Rajd pirata drogowego
Fot. KPP Skarżysko – Kamienna

Skarżyscy policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu koneckiego, który chciał im wręczyć 400 złotych w zamian za anulowanie mandatu i pozostawienie mu prawa jazdy.

W środowe przedpołudnie funkcjonariusze drogówki pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem na trasie numer 42 w gminie Bliżyn. Przed godziną 12.00 zatrzymali do kontroli drogowej sprawcę wykroczeń drogowych. Kierujący mercedesem w obszarze zabudowanym jechał z prędkością bliską 120km/h. Natomiast w obszarze niezabudowanym rozpędził auto do prędkości przekraczającej 180 km/h. Ponadto wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej.

Za kierownicą auta siedział 42-letni mieszkaniec powiatu koneckiego. Stróże prawa wyliczyli, że za popełnione wykroczenia mężczyzna będzie musiał zapłacić mandat w wysokości 700 złotych, „dopisze” do swego profilu 15 punktów karnych oraz czasowo utraci prawo jazdy. Kiedy usłyszał jaka kara go czeka, zaproponował mundurowym 400 złotych łapówki za odstąpienie do podjętych wobec niego czynności.

Policjanci propozycji nie przyjęli, a 42-latek trafił do celi. Usłyszał zarzut i został doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe. Za próbę wręczenia łapówki podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Reklama