Drożej za wodę i odprowadzenie ścieków [NOWE CENY]

Data publikacji: 20.05.2021 15:46
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Pod koniec maja wzrosną ceny za wodę i odprowadzenie ścieków. Nowe taryfy zakładają także podwyżki w ciągu dwóch kolejnych lat.

Wyższe ceny muszą zapłacić odbiorcy w Kielcach, Masłowie, Zagnańsku oraz Nowinach. W sumie ceny w ciągu trzech lat wzrosną o 16,5 proc.

Ziemowit Nowak, rzecznik prasowy Wodociągów Kieleckich, wyjaśnia że wyższe stawki wchodzą w życie od 28 maja tego roku. Twierdzi także, że podwyżka jest niezależna od decyzji Wodociągów Kieleckich.

- Wzrost cen wiąże się z rosnącymi kosztami stałymi, takim jak ceny energii elektrycznej, płacy minimalnej, opłaty środowiskowej, podatków. Dotychczasowa taryfa obowiązywała w oparciu o kalkulacje z 2018 roku. Od tego czasu inflacja wzrosła o 8,62 proc. - mówi.

Ziemowit Nowak podkreśla, że Wodociągi Kieleckie jak do tej pory, na tle reszty kraju, są spółką, która oferuje ceny niższe od średniej krajowej z miast o podobnej wielkości i średniej dla województwa świętokrzyskiego.

Wzrosną także koszty związane z opłatą stałą abonamentową za posiadanie wodomierza. Obecnie miesięcznie jest to 1,70 brutto. Od 28 maja stawka wynosić będzie 4,36 netto.

adv adv
Wiadomości
Reklama