Droższe parkowanie w Kielcach, a strefa poszerzona

Data publikacji: 11.05.2021 09:52 / Data aktualizacji: 16.05.2021 16:30
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W poniedziałek (17 maja) wejdą w życie nowe zasady funkcjonowania strefy płatnego parkowania w Kielcach.

Jak informowaliśmy, radni na kwietniowej sesji zgodzili się na podniesienie opłat i poszerzenie strefy. W związku z tym, od najbliższego poniedziałku płatne parkowanie będzie dotyczyło także Placu Niepodległości przy dworcu PKP oraz Placu Wolności. Łącznie liczba miejsc parkingowych w strefie wzrośnie o 250.

Za pierwszą godzinę kierowcy będą płacić 2 zł, za drugą - 2,40 zł, trzecia będzie kosztować 2,80 zł, natomiast od czwartej godziny powraca stawka podstawowa, czyli 2 zł. W dalszym ciągu pierwsze 45 minut parkowania w centrum pozostaje bezpłatne. Koszt biletu dziennego także nie uległ zmianie i nadal będzie kosztować 16 zł.

Od poniedziałku za postój będą musieli płacić także kierowcy aut hybrydowych, którzy dotąd byli zwolnieni z opłat. Natomiast nadal za darmo będą parkować w strefie posiadacze aut elektrycznych.

Po zmianach wzrosną także mandaty za brak biletu w strefie płatnego parkowania. Będą one wynosić 80 zł, jeśli opłatę wniesie się w dniu wystawienia mandatu lub 160 zł, jeśli opłata zostanie  zapłacona w następnych dniach.

STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA W KIELCACH - NOWE STAWKI OPŁAT ZA PARKOWANIE

2,00 zł - opłata za pierwszą rozpoczętą godzinę parkowania, z tym, że opłata nie jest pobierana, gdy czas parkowania nie przekracza 45 minut w danym dniu kalendarzowym, bez względu na miejsce parkowania w strefie

2,40 zł – opłata za drugą godzinę parkowania

2,80 zł – opłata za trzecią godzinę parkowania

2,00 zł – opłata za czwartą i kolejne godziny parkowania.

16,00 zł – bilet dzienny (do nabycia przez e-abonament)

160 zł - opłata dodatkowa za nieuiszczenie opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych w SPP lub gdy postój trwa dłużej niż opłacony czas (w przypadku uiszczenia opłaty dodatkowej w ciągu trzech dni roboczych liczonych od daty wystawienia zawiadomienia-wezwania opłata wynosi 80 zł)

Reklama