Droższe te z ogródka, ale spod folii też dobre

Data publikacji: 14.07.2020 14:00
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Agata Kocaj
14.07.2020. Kielce. Owoce i warzywa na bazarach

14.07.2020. Kielce. Owoce i warzywa na bazarach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Sezon letni w pełni, więc na kieleckim targowisku bez trudu można kupić agrest, borówki amerykańskie i słoneczniki. Jednak to truskawki, maliny i czereśnie, zdaniem zarówno sprzedawców, jak i kupujących, cieszą się największym zainteresowaniem.

Klienci decydując się na zakup kierują się świeżością, wyglądem i smakiem owoców, ale jako czynnik decydujący wskazują jednak cenę. Liczy się dla nich niezbyt wysoki koszt owoców, dlatego zwracają uwagę na różnice pomiędzy cenami na różnych stoiskach bazarowych.

Jak mówią rolnicy, ceny owoców nie zmieniły się znacząco w stosunku do ubiegłego roku, a jeżeli to na wyższe, czego głównym powodem jest niesprzyjająca pogoda. Ceny za maliny wahają się od 6 do 8 zł za kilogram, za truskawki od 7 zł do 9 zł za kilogram, na mały pojemnik agrestu trzeba wydać około 7 zł, natomiast za porzeczki zapłacimy około 6 zł.

Najsmaczniejsze i najsłodsze w tym roku zdaniem sprzedawców są czereśnie, maliny i truskawki. Radzą jednak, żeby nie zapominać o czarnych porzeczkach, które zawierają dużo witaminy C i obniżają ciśnienie krwi.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama