Drugi dzień buskiego festiwalu z kawiarenką, koncertem i nowym „Słoneczkiem” [PROGRAM]

Data publikacji: 03.07.2021 08:14
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.07.2021. Busko-Zdrój. Koncert „Chopin in memoriam” inaugurujący festiwal imienia Krystyny Jamroz

02.07.2021. Busko-Zdrój. Koncert „Chopin in memoriam” inaugurujący festiwal imienia Krystyny Jamroz
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Spotkanie z artystami w kawiarence festiwalowej, odsłonięcie nowego „Słoneczka” na buskiej promenadzie oraz koncert. Tak w skrócie zapowiada się drugi dzień Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju.

O godzinie 12.00, w hotelu Bristol rozpocznie się spotkanie z pianistami, którzy w piątek wystąpili w koncercie inauguracyjnym. Będą to Philippe Giusiano oraz Piotr Pawlak. Natomiast o godzinie 19.00, Artur Jaroń, dyrektor artystyczny buskiego festiwalu, zaprasza do Parku Zdrojowego.

- Spotkamy się wieczorem przed sanatorium Marconi, na alei zdrojowej. Tam swoje słoneczko odsłoni znany polski wiolonczelista, profesor Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, Tomasz Strahl - zapowiada.

Z kolei o godzinie 20.00 rozpocznie się koncert zatytułowany „Buscy artyści Bogusławowi Kaczyńskiemu”. Jak wyjaśnia Artur Jaroń, była to postać mocno związana z Festiwalem im. Krystyny Jamroz.

- Wystąpią artyści pochodzący z Buska Zdroju: Klaudia Duda, Joanna Nawrot, Jakub Oczkowski, ale też artyści przez wiele lat związani z osobą Bogusława Kaczyńskiego, jak Roma Owsińska, która wielokrotnie występowała w jego programach, jak również Witold Matulka, jeden z ulubionych artystów Bogusława Kaczyńskiego - wyjaśnia.

Solistom będzie towarzyszyła Buska Orkiestra Zdrojowa pod dyrekcją Pawła Korepty.

Program XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz

Reklama