Duchowe spotkanie i modlitwa. Marsz dla Życia i Rodziny w zmienionej formule

Data publikacji: 30.05.2021 08:43
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.06.2019 Kielce. Marsz Dla Życia i Rodziny

09.06.2019 Kielce. Marsz Dla Życia i Rodziny
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

„Rodzina Bogiem silna mocą swego narodu” - to hasło tegorocznej edycji kieleckiego Marszu dla Życia i Rodziny. Z uwagi na obostrzenia, związane z pandemią COVID-19 nie odbędzie się tradycyjny przemarsz ulicami Kielc. Wydarzenie będzie miało formę duchowego spotkania i wspólnej modlitwy.

Jak informuje Włodzimierz Rybczyński, z katolickiego „Ruchu Światło Życie” punktem kulminacyjnym niedzielnego spotkania będzie msza święta, sprawowana przez biskupa Jana Piotrowskiego, przy ołtarzu polowym kieleckiej katedry o godzinie 18.00.

- Mamy nadzieję, że dzięki temu będziemy mogli się zebrać na nabożeństwie w szerszym gronie. Eucharystia będzie sprawowana w intencji życia i rodziny. Oprawę artystyczno-muzyczną liturgii będzie sprawował chór garnizonowy pod dyrekcją Edyty Bobryk. Po mszy świętej odbędzie się krótki koncert chóru parafii garnizonowej - wyjaśnia.

Włodzimierz Rybczyński, zaznacza, że główne hasło tegorocznego wydarzenia to słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego „Rodzina Bogiem silna, mocą swojego narodu”.

- Ten cytat jest równie aktualny także w dzisiejszych czasach. Natomiast najważniejszym przesłaniem naszego marszu jest to, że życie, które otrzymaliśmy w darze, jest największą wartością, jaką posiadamy, a nie do końca zawsze ją doceniamy. Przy każdej okazji chcemy także zaznaczać, kiedy życie się zaczyna, a kiedy się kończy. Jest to moment poczęcia i naturalna śmierć człowieka. Nie występujemy przeciwko nikomu, chcemy wszystkim tę prawdę przybliżyć i przedstawić, pozwolić aby każdy we własnym sumieniu zrozumiał, że tak faktycznie jest - dodaje.

W Kielcach Marsza dla Życia i Rodziny organizowany jest od 2011 roku. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia, część tegorocznego wydarzenia odbędzie się na antenie diecezjalnego Radia eM Kielce, gdzie od 15.30 do 17.30 odbędzie się specjalna audycja poświęcona tematyce rodziny i ochronie życia.

Reklama