Duda: jestem przekonany, że wyborcom Bosaka jest bliżej do mnie niż do Trzaskowskiego

Data publikacji: 29.06.2020 07:43
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: PAP
04.03.2020 Chęciny. Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami

04.03.2020 Chęciny. Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Jestem przekonany, że wyborcom Krzysztofa Bosaka jest zdecydowanie bliżej do mnie niż do Rafała Trzaskowskiego - ocenił w poniedziałek w Polskim Radiu ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda. Podkreślał, że w jego programie oraz programie Bosaka są podobieństwa i wspólne wartości.

Prezydent ocenił, że z niektórymi ze swych kontrkandydatów, którzy kandydowali w niedzielnych wyborach prezydenckich ma zbliżone programy i podobne spojrzenie na Polskę.

- Mamy pewną dużą pulę wspólnych wartości z panem chociażby Krzysztofem Bosakiem i myślę, że podobne w wielu punktach spojrzenie na Polskę oraz na to, jak polskie sprawy powinny być prowadzone - powiedział Duda.

Wśród wspólnych elementów programu i światopoglądu z Bosakiem wymienił wysoką pozycję Polski, tradycyjne wartości i tradycyjną formę rodziny umocowaną w konstytucji.

- To są takie elementy, w których na pewno są podobieństwa i myślę tutaj, że ci wyborcy, którzy oddali swój głos na przykład na Krzysztofa Bosaka będą teraz przyglądali się i mnie, i panu Rafałowi Trzaskowskiemu i decyzję podejmą, aczkolwiek ja jestem przekonany, że to do mnie jest im zdecydowanie bliżej niż jednak do bardzo lewicowego kandydata, jakim jest Rafał Trzaskowski, choć ostatnio udaje i unika tematów, w których dawniej świetnie się czuł i brylował, a teraz ucieka przed nimi. Przecież ludzie nie mają tak krótkiej pamięci i wiedzą, jakie dokumenty podpisywał, że podpisał kartę LGBT - powiedział Duda.

Ubiegający się o reelekcję prezydent podkreślał, że jest bardzo zadowolony ze swojego wyniku z niedzielnego głosowania i dodał, że z optymizmem wchodzi w drugą część kampanii.

Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z 87,16 proc. obwodów głosowania. Andrzej Duda ma w nich 45,24 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 28,92 proc. Trzeci jest Szymon Hołownia z 13,69 proc. głosów.

Reklama