Duża inwestycja w ostrowieckim szpitalu zakończona

Data publikacji: 19.09.2020 11:32
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.09.2020 Ostrowiec Świętokrzyski. Oddział wewnętrzny I po remoncie

19.09.2020 Ostrowiec Świętokrzyski. Oddział wewnętrzny I po remoncie
Fot. Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim

Zakończył się remont oddziału wewnętrznego I w ostrowieckim szpitalu. Odnowiono wszystkie sale i wymieniono łóżka szpitalne na nowe i większe.

Prace rozpoczęły się dwa miesiące temu. Niemal 400 tysięcy złotych wydane przez szpital, pomogły w wykonaniu remontu całego oddziału. Ordynator oddziału wewnętrznego I Ewelina Kędziora mówi, że poza łóżkami, dokupiono inne niezbędne sprzęty.

- Doposażyliśmy salę „R”, czyli wymieniliśmy wszystkie monitory z całym systemem bazowym. Mamy nowe tory pompowe, zarówno infuzyjne jak i kroplowe, nowe ssaki, defibrylator. Zostało nam trochę pieniędzy, wiec chcemy jeszcze dokupić holtery i EKG - wymienia Ewelina Kędziora.

200 tysięcy złotych na prace remontowe pochodziło z budżetu miasta. Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński zapowiada już kolejne wsparcie dla ostrowieckiej lecznicy. Określa to, jako wspólne budowanie marki tej placówki, ale także samego miasta. W tym roku miasto wsparło szpital kwotą stu tysięcy złotych na zakup sprzętu medycznego dla oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej, a także na zakup środków ochrony indywidualnej oraz środków dezynfekcyjnych.

Starosta ostrowiecki Marzena Dębniak uważa, że w ciągu ostatnich dwóch lat wiele udało się zrobić w szpitalu i jego otoczeniu. Jest zadowolona ze współpracy z prezydentem i radą miasta.

- Była remontowana neurologia, ortopedia, a teraz wewnętrzny I. Niedawno otwieraliśmy także nowy SOR - przypomina starosta Marzena Dębniak.

Na oddziale wewnętrznym I jest 31 łóżek ogólnych i 4 intensywnego nadzoru.

Reklama