Duże pieniądze dla małych ośrodków z programu „Sportowa Polska”

Data publikacji: 05.08.2020 14:34
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Balice. Dofinansowanie z programu Sportowa Polska” dla gminy Gnojno. Na zdjęciu (w środku): Zbigniew Janik - wójt gminy Gnojno i Anna Krupka - wiceminister sportu

Balice. Dofinansowanie z programu Sportowa Polska” dla gminy Gnojno. Na zdjęciu (w środku): Zbigniew Janik - wójt gminy Gnojno i Anna Krupka - wiceminister sportu
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

200 tys. zł z programu „Sportowa Polska” realizowanego przez Ministerstwo Sportu trafiło do gminy Gnojno. Za tę kwotę wybudowane zostaną trzy boiska wielofunkcyjne przy Szkołach Podstawowych w Balicach, Raczycach i Jarząbkach.

Dotychczasowe obiekty nie spełniają żadnych norm, dlatego budowa nowych jest niezwykle istotna. Anna Krupka, wiceminister sportu jest przekonana, że boiska te będą dostępne nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dla wszystkich mieszkańców gminy, którzy będą chcieli aktywnie spędzić wolny czas. Dodaje, że tego typu inwestycje są także kołem zamachowym dla lokalnej gospodarki.

- To także inwestycja w zrównoważony rozwój. My inwestujemy w takie miejsca i takie niewielkie gminy jak chociażby gmina Gnojno, a nie tylko jak poprzednie rządy, które inwestowały przede wszystkim wielkie metropolie - zaznacza.

Balice. Dofinansowanie z programu Sportowa Polska” dla gminy Gnojno. Na zdjęciu (w środku): Zbigniew Janik - wójt gminy Gnojno i Anna Krupka - wiceminister sportuFot. Marta Gajda / Radio Kielce

Pieniądze z Ministerstwa Sportu to znaczące wsparcie - podkreślił z kolei Zbigniew Janik wójt gminy Gnojno. Dodaje, że z pomocą ministerstwa wszystkie trzy obiekty w gminie będą mogły powstać w jednym roku.

- To bardzo dobra wiadomość. Wiadomo, że młodzież i dzieci nie lubią długo czekać, szczególnie na tego typu inwestycje. Dzięki dofinansowaniu prawie, że „na jutro” takie obiekty będą mieć - dodaje.

Ministerstwo Sportu dofinansuje inwestycje łącznie w pięciu świętokrzyskich gminach.

Reklama