Duże pieniądze na edukację, żłobki i świetlice

Data publikacji: 28.09.2020 16:42
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.09.2020 Kielce. Podpisanie umów na wsparcie edukacji. Na zdjęciu (od lewej): Marian Buras - burmistrz Morawicy, Renata Janik - wicemarszałek województwa, Małgorzata Lisicka- skarbnik gminy Morawica

28.09.2020 Kielce. Podpisanie umów na wsparcie edukacji. Na zdjęciu (od lewej): Marian Buras - burmistrz Morawicy, Renata Janik - wicemarszałek województwa, Małgorzata Lisicka- skarbnik gminy Morawica
Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Prawie 12 mln zł na rozwój edukacji, miejsca w żłobkach i tworzenie nowych świetlic środowiskowych przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Dziś w Kielcach podpisane zostały umowy z beneficjentami, którzy otrzymali dofinansowanie.

Renata Janik, wicemarszałek województwa mówi, że pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

- Przede wszystkim są to pieniądze na tworzenie nowych miejsc w żłobkach, ale również refundację pobytu dzieci do lat 3 w tych placówkach. Pieniądze trafią również do szkół. Dofinansowanie otrzymały projekty, które zakładają zajęcia wyrównawcze dla dzieci, ale też pracę z uczniami wybitnie zdolnymi - informuje Renata Janik.

Oprócz tego, pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie szkół zawodowych i wyposażenie pracowni komputerowych. Największy projekt o wartości 2,8 mln zł dotyczy utworzenia 11 świetlic środowiskowych w gminie Morawica.

28.09.2020 Kielce. Podpisanie umów na wsparcie edukacjiFot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Dzięki wsparciu z RPO utworzony zostanie pierwszy żłobek w gminie Krasocin. Ireneusz Gliściński, wójt Krasocina mówi, że to bardzo pomoże rodzicom w gminie.

- Uruchomienie żłobka planujemy na 1 lutego. Miejsce w placówce znajdzie 38 maluchów, jest to bardzo duże wsparcie funkcjonowania żłobka przez pierwsze dwa lata. Kwota dofinansowania to ponad 1,5 mln zł, gmina dołożyła wkład własny, bo całość kosztów wyniosła 1,8 mln zł - mówi Ireneusz Gliściński.

Wsparcie otrzymał też Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zawichoście. Dariusz Obarski, dyrektor placówki mówi, że placówka dostała dofinansowanie w wysokości 470 tys. zł na zajęcia wyrównawcze dla wychowanków placówki oraz doposażenie sal komputerowych.

Reklama