Duże pieniądze na tymczasowe lokum kina Etiuda

Data publikacji: 03.06.2020 18:37
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ostrowiecki Browar Kultury

Ostrowiecki Browar Kultury
Ostrowiec Św.. 18.07.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Niemal 500 tys. zł będzie kosztowało przeniesienie kina Etiuda do Ostrowieckiego Browaru Kultury i dostosowanie największej sali dla widzów. Pieniądze na ten cel będą pochodzić z budżetu gminy. Na taki krok zgodę wyrazili radni.

Jak informuje prezydent Jarosław Górczyński, zmiana adresu wiąże się z nadchodzącym wielkimi krokami remontem budynku dawnego Zakładowego Domu Kultury, gdzie kino się mieści od lat 50. ubiegłego wieku. Etiuda w Ostrowieckim Browarze Kultury pozostanie przez ok. 2,5 roku, w związku z tym konieczne będzie kupienie foteli kinowych.

- Kino do 160 osób, być może trochę mniej. Uzależniamy to od tego, jakie będą zalecenia Ministerstwa Zdrowia i władz rządowych, na ile takie obiekty mogą być otwarte - mówi prezydent Jarosław Górczyński.

Jak mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, zrezygnowano z zakupu nowego projektora, który zostanie przeniesiony ze starej siedziby kina. Największy koszt to zakup foteli tapicerowanych. Wybrano wersję tańszą, polskiej produkcji.

- Zabieramy z Etiudy, ale kupimy nowe nagłośnienie kinowe. Niełatwo będzie nam się zmieścić w tych 450 tys. zł - twierdzi Jacek Kowalczyk.

Pieniądze przeznaczone zostaną również to m.in. na wygłuszenie sali, a także zakup nowego ekranu. W ciągu ponad 2 lat działania placówki wszystkie koszty powinny się zwrócić, ponieważ przynosi ona zyski.

W nowej lokalizacji kino rozpocznie działalność we wrześniu.

Reklama