Duże wsparcie dla świętokrzyskich gmin na budowę dróg

Data publikacji: 26.04.2021 14:03
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.04.2021. Kielce. Przekazanie dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na zdjęciu (od lewej): Stefan Bąk - członek zarządu powiatu kieleckiego, Anna Krupka - wiceminister kultury, sportu i dziedzictwa narodowego, Damian Szpak - wójt Rakowa,  Zbigniew Meducki - zastępca wójta gminy Łagów, Krzysztof Słoń - senator PiS i Marcin Dziewięcki - zastępca burmistrza Morawicy

26.04.2021. Kielce. Przekazanie dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na zdjęciu (od lewej): Stefan Bąk - członek zarządu powiatu kieleckiego, Anna Krupka - wiceminister kultury, sportu i dziedzictwa narodowego, Damian Szpak - wójt Rakowa, Zbigniew Meducki - zastępca wójta gminy Łagów, Krzysztof Słoń - senator PiS i Marcin Dziewięcki - zastępca burmistrza Morawicy
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Kolejne rządowe pieniądze na budowę i remonty dróg trafiły do województwa świętokrzyskiego. Dziś dofinansowanie na realizację zadań odebrali przedstawiciele powiatu kieleckiego oraz gmin: Łagów, Morawica i Raków.

Anna Krupka, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu informuje, że decyzja o przekazaniu pieniędzy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zapadła w ubiegłym tygodniu.

- Rząd Mateusza Morawieckiego, w którym mam zaszczyt zasiadać, wspiera zrównoważony rozwój. Pieniądze płyną nie tylko na wielkie arterie i miasta, ale także drogi lokalne - zaznacza.

Senator Krzysztof Słoń z PiS podkreśla, że zadania, które będą realizowane w powiecie stanowią krok milowy, jeśli chodzi o wsparcie rozwoju dróg lokalnych.

- Docierają do nas informacje o tym jak bardzo samorządowcy są zadowoleni z tego, że do swoich budżetów, będą mogli dopisać te fundusze. Ten rok i kolejne będą obfitować w takie inwestycje - dodaje.

Do budżetu powiatu kieleckiego na zadania wieloletnie trafiło ponad 42 mln zł. Stefan Bąk, członek zarządu powiatu kieleckiego informuje, że obecnie rządowe dofinansowania są na bardzo wysokim poziomie.

- Chociaż w samorządzie jestem długo, to nie pamiętam aż tak dużego wsparcia. To nie tylko rozwój gospodarczy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Dzięki tym inwestycjom powstaną chodniki i przejścia dla pieszych - podkreśla.

Marcin Dziewięcki, zastępca burmistrza Morawicy informuje, że do jego gminy trafi ponad 3,44 mln zł.

- Dostaliśmy dofinansowanie na poziomie 50 proc. zarówno do zadań, które kontynuujemy z poprzedniego roku jak i do nowych. W sumie to osiem inwestycji, m.in. w Bilczy, Radomicach i Woli Morawickiej - dodaje.

Łącznie do województwa świętokrzyskiego trafi ponad 145 mln zł.

Reklama