Duże zmiany w komunikacji miejskiej w Końskich [MAPA, ROZKŁADY JAZDY]

Data publikacji: 02.09.2020 11:10
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.03.2020. Końskie. Autobusy komunikacji publicznej

06.03.2020. Końskie. Autobusy komunikacji publicznej
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Od 1 września pojawiły się w mieście nowe rozkłady jazdy. Dodatkowo z autobusów, którymi dowożone były dotychczas dzieci do szkół mogą także korzystać dorośli.

Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, informuje, że trasy zostały ustalone po konsultacjach z mieszkańcami. Wcześniej autobusy jeździły na siedmiu liniach, teraz będzie ich 16. - Poza siedmioma minibusami pasażerów obsługiwać będą także dwa duże, nowe autobusy iveco.

Jak mówi burmistrz w przypadku przedszkoli i uczniów szkół podstawowych koszty miesięcznych biletów będą refundowane przez gminę. Wystarczy w szkole złożyć stosowny wniosek.

- Wszelkie formalności uczniowie dopełniają w szkołach. Tam mogą także kupić bilety i otrzymać refundację. Rodzice mogą także kupić bilety u prywatnych przewoźników i także otrzymają zwrot kosztów.     

W gminie Końskie wprowadzono w zależności od długości przejazdu trzy strefy. Bilety jednorazowe będą kosztowały odpowiednio: 2 zł w pierwszej strefie, 3 zł w drugiej strefie i 4 zł w trzeciej strefie, natomiast bilety miesięczne to wydatek rzędu 60 zł, 90 zł i 120 zł. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny na stronie Urzędu Miasta Końskie.

Reklama