Dużo dobrego boksu w KCK. Świetna oprawa gali Suzuki Boxing Night

Data publikacji: 27.06.2020 07:26
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze
26.06.2020. Kielce. II gala Suzuki Boxing Night. Walka wieczoru. Mateusz Masternak (w czerwonych spodenkach) - Sierhy Radczenko

26.06.2020. Kielce. II gala Suzuki Boxing Night. Walka wieczoru. Mateusz Masternak (w czerwonych spodenkach) - Sierhy Radczenko
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Osiem świetnych walk boksu olimpijskiego kobiet i mężczyzn z reprezentacji Polski oraz jedną, również bardzo dobrą, zawodową w wadze junior ciężkiej do 91 kg obejrzeli kibice w Kieleckim Centrum Kultury podczas II gali Suzuki Boxing Night. To pierwsza tego typu impreza w Polsce po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

26.06.2020. Kielce. II gala Suzuki Boxing Night. Na zdjęciu: Sandra Drabik (z lewej) walczy z Angeliką KrysztoforskąFot. Jakub Rożek / Radio Kielce

Dobrą formę zaprezentowała Sandra Drabik z SK Kickboxing Kielce. Podopieczna trenera Marka Sobonia w olimpijskiej kategorii do 51 kg jednogłośnie na punkty pokonała swoją młodszą koleżankę z kadry Angelikę Krysztoforską.

- Czułam się bardzo dobrze w ringu. Wiedziałam, że dominuję w tej walce i z takim nastawieniem wychodziłam do ringu. Cieszę się, że to się tak potoczyło – powiedziała Radiu Kielce Sandra Drabik.  

W „bratobójczym” starciu dwóch pięściarzy KKB RUSHH Kielce w wadze do 75 kg tym razem lepszy jednogłośnie na punkty był Bartosz Gołębiewski, który wygrał z Danielem Adamcem.

- Zabrakło troszeczkę „gazu”. Momentami brakowało mi oddechu. To wszystko przez pandemię i brak normalnego treningu przez długi czas. Najważniejsze, że udało się wygrać, bo Daniel to bardzo trudny przeciwnik. Cieszę się, że mam takiego mocnego kolegę w drużynie – podsumował Bartosz Gołębiewski.

- Koronawirus dał się we znaki. Było za mało ”bicia” w tej przerwie, ale będzie dobrze. Widzę, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Bartek to zawodnik z najwyższej półki, więc się nie załamuję tylko biorę się do dalszej pracy – powiedział Daniel Adamiec.

W walce wieczoru w wadze junior ciężkiej na dystansie ośmiu rund Mateusz „Master” Masternak z KKB RUSHH Kielce jednogłośnie na punkty pokonał Ukraińca Serhija Radczenkę.

- Rywal był bardzo trudny, więc było to dobre przetarcie. Przez cały pojedynek musiałem uważać, bo polował na mocny lewy sierpowy, a także mocno bił prawym po korpusie. Mogło wydawać się, że momentami odpuszczał, ale ja cały czas czułem zagrożenie. Musiałem być maksymalnie skoncentrowany, bo to jest boks. Jeden celny, silny cios  mógłby zmienić wszystko. – podsumował Mateusz Masternak.   

Galę Suzuki Boxing Night II zorganizował Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland. Prezes PZB kielczanin Grzegorz Nowaczek zapowiada, że w przyszłym roku będzie kolejna tego typu gala.

Wyniki walk:

Kobiety:

kat. 51 kg  Sandra Drabik – Angelika Krysztoforska 3:0
kat. 57 kg  Sandra Kruk – Kinga Szlachcic 3:0
kat. 75 kg  Karolina Koszewska – Elżbieta Wójcik 3:0

Mężczyźni:

kat. 64 kg  Damian Durkacz – Michal Takacs (Słowacja) 3:0
kat. 69 kg  Łukasz Zyguła – Michał Jarliński  2:1
kat. 75 kg  Bartosz Gołębiewski – Daniel Adamiec 3:0
kat. 81 kg  Sebastian Wiktorzak – Mateusz Goiński 0:3
kat. +91 kg  Adam Kulik – Oskar Safaryan 1:2

Walka wieczoru: 

Mateusz Masternak – Sergiej Radczenko 3:0 (80:71, 79:72, 80:71)

adv adv
Wiadomości
Reklama