Duży sukces powiatu kieleckiego

Data publikacji: 01.10.2020 15:54
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.10.2020. Ossa. Zgromadzenie Ogólne ZPP. Na zdjęciu (od lewej): Mirosław Gębski - starosta kielecki i Tomasz Pleban - wicestarosta kielecki

01.10.2020. Ossa. Zgromadzenie Ogólne ZPP. Na zdjęciu (od lewej): Mirosław Gębski - starosta kielecki i Tomasz Pleban - wicestarosta kielecki
Fot. powiat.kielce.pl

Powiat kielecki zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin w kategorii powyżej 120 tys. mieszkańców. Konkurs organizowany jest przez Związek Powiatów Polskich. Starosta kielecki Mirosław Gębski informuje, że powiat otrzymał także tytuł honorowy „Dobry Polski Samorząd 2019”.

- W poprzedniej edycji rankingu zajęliśmy trzecie miejsce, natomiast dwa lata temu pierwsze miejsce razem z powiatem kartuskim. Awans na pozycję lidera jest potwierdzeniem tego, że powiat kielecki coraz bardziej sprzyja inwestycjom i rozwojowi. Ciągle wprowadzamy rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca - zaznacza.

Starosta podkreśla, że samorządy klasyfikowane są według ponad 60 kryteriów oceny. Dziś podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Tomasz Pleban, wicestarosta kielecki dodaje, że w 2019 roku powiat pozyskał prawie 20 mln zł dotacji na inwestycje w infrastrukturę. Za te pieniądze m.in. wybudowano chodnik w Chęcinach i zmodernizowano zespół porodowy w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach.

Mariusz Ściana, członek zarządu powiatu kieleckiego zaznacza, że oprócz inwestycji w 2019 roku realizowanych było m.in. 14 programów i zadań na rzecz osób niepełnosprawnych. Powiat włączył się także w promowanie aktywnego stylu życia poprzez organizowanie lub współfinansowanie imprez sportowych.

We wtorek starosta kielecki Mirosław Gębski wraz z wicestarostą Tomaszem Plebanem odebrali statuetkę podczas Zgromadzenia Ogólnego ZPP w Ossie w gminie Biała Rawska.

Reklama