Duży wybór sadzonek na kieleckich bazarach

Data publikacji: 09.05.2021 12:26
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.05.2021. Kielce. Sadzonki na Miejskim Placu Targowym w Kielcach

09.05.2021. Kielce. Sadzonki na Miejskim Placu Targowym w Kielcach
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Targowisko miejskie w Kielcach od samego rana tętniło w niedzielę życiem. Zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza stoiska z sadzonkami i roślinami na balkon, taras czy do ogrodu. Bardzo duży był wybór sadzonek warzyw. Na straganie pojawiły się pomidory, ogórki, cukinia, czy papryka.

Warzywa do własnego ogrodu nabyła m.in. pani Zofia.

- W swoim ogródku wraz z mężem zamierzamy posadzić w tym roku pomidory, pory i selery. Pozostałe warzywa siejemy. Są to dynie, cukinie, czy papryka czerwona. Zajmowanie się działką wymaga dużo czasu, żeby były tego efekty. Musi być również odpowiednia pogoda. Mamy nadzieję, że nie będzie już przymrozków - dodaje.

U Marii Bartosik z gospodarstwa ogrodniczego Ogrodnik z Dobromyśla można było nabyć różnego rodzaju kwiaty. Jak mówi, już najwyższa pora, aby je posadzić.

- Mamy pełen asortyment od kwiatów zwisających, przez stojące, takie jak pelargonie, surfinie czy begonie. Ponadto posiadamy kwiaty, które lubią cień, a także te, które się sadzi w miejscach nasłonecznionych, kwiaty wieloletnie, a także jednoroczne. Każdy znajdzie coś dla siebie, to, co lubi - zapewnia.

Na stoisku z sadzonkami były również do kupienia zioła, takie jak: bazylia, tymianek, rozmaryn, kolendra, rukola, mięta, melisa, czy cząber.

Tagi do tego wpisu
Reklama