Dwa nowe komisariaty powstaną w Świętokrzyskiem

Data publikacji: 02.07.2020 14:42
Autor: Monika Miller / Kategoria: Strefa munduru
Policja

Policja
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Policjanci z Chęcin wkrótce doczekają się nowego komisariatu. Trwają zaawansowane prace w nowym obiekcie przy alei Piłsudskiego na osiedlu Północ.

Burmistrz miasta Robert Jaworski informuje, że budynek powstał w miejscu przekazanym przez gminę w 2017 roku.

- To świetna lokalizacja, ponieważ znajduje się przy głównych szlakach komunikacyjnych. W pobliżu mieszczą się także obiekty użyteczności publicznej, m.in. przychodnia. Obok w przyszłości będzie znajdowała się nowa remiza Ochotniczej Straży Pożarnej. Mój zamysł jest taki, aby w tej strefie powstało centrum szybkiego reagowania - mówi.

Jak dodaje, chce aby był to modelowy przykład dla innych samorządów.

- Nie ukrywam, że takie rozwiązanie podpatrzyłem na zachodzie i usilnie dążyłem do tego, aby udało się w Chęcinach - zaznacza.

Obiekt ma trzy kondygnacje o łącznej powierzchni 550 metrów kwadratowych. Obok niego znajdzie się 19 miejsc parkingowych i garaż. Burmistrz nie wyklucza, że komisariat zostanie oddany do użytku wcześniej, niż pierwotnie planowano. Projekt zakładał zakończenie inwestycji do końca czerwca 2021. Może ona być gotowa jeszcze w tym roku. Pracę znajdzie tam 30 funkcjonariuszy. Obecnie policjanci pracują w komisariacie przy ul. Radkowskiej.

Koszt inwestycji to ponad 5 mln zł. Gmina przekazała na ten cel uzbrojoną działkę oraz kilkaset tysięcy złotych. Pozostałe pieniądze pochodzą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zaawansowane prace trwają także w przy budowie komisariatu w Chmielniku. Będzie to dwupiętrowy budynek o łącznej powierzchni 523 metrów kwadratowych. Zatrudnienie znajdzie tam 26 osób. Siedziba policji będzie mieściła się przy ulicy Starobuskiej, w ścisłym centrum miasta, tak aby mieszkańcy mieli łatwy dostęp do funkcjonariuszy. Komisariat ma być gotowy do października 2020 roku.

Budowa nowych komisariatów to jedno z priorytetowych działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o to, aby zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom miast i małych miasteczek, a także ulepszać warunku policjantów.

Podobne wiadomości
Reklama