Dwa przypadki COVID-19 w ŚCO. W jednej z klinik wstrzymano przyjęcia

Data publikacji: 13.06.2020 10:46
Autor: Karol Żak / Kategoria: Zdrowie
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. ŚCO

Dwa nowe zakażenia koronawirusem w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Lecznica poinformowała, że w piątek potwierdzono zarażenie COVID-19 u pracownika Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi oraz u pacjentki poradni urologicznej.

W Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi wdrożono procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego zgodnie z zaleceniami Zespołu Kontroli Zakażeń ŚCO. Została przeprowadzona dezynfekcja. Powiadomiono również służby sanitarne.

Zakażony koronawirusem pracownik oraz cztery inne osoby z personelu, które miały z nim kontakt, zostały skierowane na kwarantannę. Do zakażenia doszło najprawdopodobniej poza ŚCO. W klinice wstrzymane zostały przyjęcia i zabiegi zaplanowane na najbliższy poniedziałek (15.06). W komunikacie zapewniono, że pacjenci są bezpieczni.

Drugą osobą u której potwierdzono zakażenie koronawirusem w piątek jest pacjentka poradni urologicznej. Jak podkreślono, badanie molekularne w kierunku SARS-CoV-2 wykonano przed planowym zabiegiem operacyjnym. Pacjentka nie miała objawów COVID-19. Dalsze postępowanie wobec zakażonej oraz innych pacjentów, którzy w piątek zgłosili się do poradni urologicznej na pobranie wymazów do testu molekularnego, podjęła inspekcja sanitarna. Pomieszczenia poradni zostały zdezynfekowane. Zaplanowane zabiegi u zakażonej pacjentki oraz u pacjentów, którzy mieli z nią kontakt, zostały odwołane i przełożone na inny termin.

Tagi do tego wpisu
Reklama